PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak będzie wyglądać stołeczny pl. Narutowicza?

  • PAP    29 grudnia 2012 - 11:35
Jak będzie wyglądać stołeczny pl. Narutowicza?

Stołeczny ratusz chce opracować nową koncepcję przestrzenną dla pl. Narutowicza na warszawskiej Ochocie, która uwzględni m.in. potrzeby osób niepełnosprawnych. Do 12 kwietnia 2013 r. można składać prace w ogłoszonym przez miejski urząd konkursie.
Pl. Narutowicza jest ważnym węzłem komunikacyjnym; przecina go m.in. trasa tramwajów jadących z dzielnicy Włochy przez centrum na Pragę, liczne linie autobusowe. Przy placu mieszczą się też m.in. akademiki Politechniki Warszawskiej.

Konkurs ma pomóc w wypracowaniu najlepszych pod względem urbanistycznym, funkcjonalnym i użytkowym rozwiązań dla pl. Narutowicza m.in. komunikacyjnych z uwzględnieniem ruchu pieszych, rowerowego oraz osób niepełnosprawnych.

Zwycięskie i wyróżnione prace będą punktem wyjścia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Opracowania powinny być tworzone z wykorzystaniem wniosków z konsultacji społecznych przeprowadzonych przez Ochocki Model Dialogu Społecznego, zaleceń dotyczących ochrony dziedzictwa kulturowego obszaru, w oparciu o gminną ewidencję zabytków oraz zasady ochrony dziedzictwa przyrodniczego Warszawy. Konkurs ma charakter studialny i jest jednoetapowy.

Prace można składać do 12 kwietnia przyszłego roku; Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w maju. Zwycięzca otrzyma 90 tys. zł; za zajęcie drugiego miejsca przewidziano 60 tys. zł; a trzeciego 30 tys. Pula na ewentualne wyróżnienia to 60 tys. zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Kacper, 2012-12-31 12:53:51

    na tym placu powinien też stanąć pomnik dla najmądrzejszego z prezydentów, gdyby go nie zamordowano Polska wyglądałaby dziś zupełnie inaczej i kto inny by rządził, zginął bo napisał mądre dzieło o tym kto niszczy Polskę i Polaków i jak przed tą zarazą należy bronić kraju, próbował tego dokonać po la...tach Gomułka ale też do końca mu się nie udało i łeb hydrze odrósł mamy nadzieję , że nie na długo - spolegliwych Polaków jest coraz mniej, potrzebny następny Narutowicz - i tego wszystkim mądrym Polakom życzę na 2013 Rok  rozwiń