PARTNER PORTALU
 • BGK

Jak będzie wyglądał nowy stadion Ruchu Chorzów?

 • AT    12 listopada 2013 - 13:28
Jak będzie wyglądał nowy stadion Ruchu Chorzów?

13 listopada o godz. 13.00 w Galerii Architektury SARP w Katowicach przy ul. Dyrekcyjnej 9 nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na opracowanie koncepcji stadionu piłkarskiego w Chorzowie.
Na konkurs nadesłano 14 projektów. Zwycięzcę wyłoniła ośmioosobowa komisja, w skład której weszli architekci SARP, przedstawiciele miasta (prezydent, naczelnik Wydziału Architektury UM Chorzów, dyrektor MORiS), przedstawiciele Ruch Chorzów oraz reprezentant kibiców. Nagrodą w konkursie jest zlecenie opracowania projektu budowlanego i nadzór nad budową.

Przypomnijmy, startujący w konkursie architekci byli zobligowani uwzględnić w zaproponowanej koncepcji liczne wytyczne, które są wynikiem uzgodnień  pomiędzy miastem, przedstawicielami Ruchu Chorzów oraz  kibiców, m.in.:

- pojemność 12 tys. miejsc siedzących, zadaszonych z możliwością rozbudowy stadionu do 16 000 (koszt jednego miejsca nie może przekroczyć 8 tys. zł, a całego obiektu 96 000 000);

- możliwość rozgrywania wszystkich spotkań krajowych i meczy UEFA (poza finałami Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA)

- możliwość budowy obiektu etapami;

- kolorystyka stadionu niebieska z elementami białymi (krzesełka muszą tworzyć na trybunie napis „Niebiescy")

- dla sektorów za bramką trybuna o dużym kącie nachylenia, z miejscem na tzw. młyn

Koncepcja i projekt musiały uwzględniać także całe zaplecze niezbędne do organizacji imprez sportowych: szatnie, pomieszczenia obsługi medialnej, VIP, pomieszczenia monitoringu, zaplecze gospodarcze, administracyjne, zaplecze strefy kibica, muzeum klubowe, jak i pomieszczenia opieki nad dziećmi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • SWAT, 2013-11-12 20:48:20

  Dalej,właściwie,nic nie wiadomo...Nic nie wiadomo...Po tak długim oczekiwaniu już nie chce nam się wierzyć,że do tego dojdzie.Nie wiadomo kiedy i gdzie ma powstać...?
 • oliva, 2013-11-12 20:03:59

  póki co wszystko jest aktualne
 • Blue, 2013-11-12 18:24:01

  Stadion nie musi być duży zważywszy, że w pobliżu będzie Śląski?. Obiekt 12 tysięczny musi być perełką na miarę klubu.