Jak będzie wyglądał nowy stadion Ruchu Chorzów?

13 listopada o godz. 13.00 w Galerii Architektury SARP w Katowicach przy ul. Dyrekcyjnej 9 nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na opracowanie koncepcji stadionu piłkarskiego w Chorzowie.
Jak będzie wyglądał nowy stadion Ruchu Chorzów?

Na konkurs nadesłano 14 projektów. Zwycięzcę wyłoniła ośmioosobowa komisja, w skład której weszli architekci SARP, przedstawiciele miasta (prezydent, naczelnik Wydziału Architektury UM Chorzów, dyrektor MORiS), przedstawiciele Ruch Chorzów oraz reprezentant kibiców. Nagrodą w konkursie jest zlecenie opracowania projektu budowlanego i nadzór nad budową.

Przypomnijmy, startujący w konkursie architekci byli zobligowani uwzględnić w zaproponowanej koncepcji liczne wytyczne, które są wynikiem uzgodnień  pomiędzy miastem, przedstawicielami Ruchu Chorzów oraz  kibiców, m.in.:

- pojemność 12 tys. miejsc siedzących, zadaszonych z możliwością rozbudowy stadionu do 16 000 (koszt jednego miejsca nie może przekroczyć 8 tys. zł, a całego obiektu 96 000 000);

- możliwość rozgrywania wszystkich spotkań krajowych i meczy UEFA (poza finałami Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA)

- możliwość budowy obiektu etapami;

- kolorystyka stadionu niebieska z elementami białymi (krzesełka muszą tworzyć na trybunie napis „Niebiescy")

- dla sektorów za bramką trybuna o dużym kącie nachylenia, z miejscem na tzw. młyn

Koncepcja i projekt musiały uwzględniać także całe zaplecze niezbędne do organizacji imprez sportowych: szatnie, pomieszczenia obsługi medialnej, VIP, pomieszczenia monitoringu, zaplecze gospodarcze, administracyjne, zaplecze strefy kibica, muzeum klubowe, jak i pomieszczenia opieki nad dziećmi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dalej,właściwie,nic nie wiadomo...Nic nie wiadomo...Po tak długim oczekiwaniu już nie chce nam się wierzyć,że do tego dojdzie.Nie wiadomo kiedy i gdzie ma powstać...?

SWAT, 2013-11-12 20:48:20 odpowiedz

póki co wszystko jest aktualne

oliva, 2013-11-12 20:03:59 odpowiedz

Stadion nie musi być duży zważywszy, że w pobliżu będzie Śląski?. Obiekt 12 tysięczny musi być perełką na miarę klubu.

Blue, 2013-11-12 18:24:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE