PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak gdynianie korzystają z komunikacji miejskiej?

  • zkmgdynia.pl/JK    18 kwietnia 2011 - 15:42

Znamy preferencje i zachowania komunikacyjne gdynian. Badanie zaprojektował Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni.
Przepytano prawie 2 tys. mieszkańców w wieku 16-75 lat, którzy zostali wybrani losowo. W skali ocen od 2 do 5, gdyńska komunikacja otrzymała ogólną ocenę - 4,18. Badanie przeprowadzane jest co dwa lata. Ponad 50% respondentów (51,6%) korzysta z usług komunikacji zbiorowej. Najczęściej są to mieszkańcy Babich Dołów i Witomina. 

35,5% badanych podróżuje samochodem osobowym. Bardzo często są to osoby z Chwarzna-Wiczlina i Małego Kacka. Do pracy i szkół dojeżdża 85% pracujących i uczących się respondentów.

Najczęstszymi zgłaszanymi przez respondentów postulatami dotyczącymi komunikacji miejskiej były: bezpośredniość, punktualność i dostępność, którą zapewnić mogłyby linie minibusowe. Co istotne, badane osoby nie sygnalizowały konieczność stworzenia żadnego nowego połączenia. Opóźnienia związane są głównie z autobusami podróżującymi w ramach jednej pętli.

W skali ocen od 2 do 5, gdyńska komunikacja otrzymała ogólną ocenę - 4,18. W 2008 r. w identycznym badaniu było to 4,13. Co najmniej dobrą ocenę wystawiło 85,4% respondentów.

Więcej informacji o badaniu „Preferencje i zachowania komunikacyjne mieszkańców Gdyni w 2010 r." znajdziesz, klikając tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.