Jaka będzie nowa Warszawa Główna?

- W koncepcjach dotyczących zabudowy terenów dworca Warszawa Główna pojawia się sporo powierzchni handlowo-usługowych. W każdej ofercie, z racji tak dużego terenu, są zaplanowane obiekty wielofunkcyjne. Są części przeznaczone na mieszkaniówkę, są pomysły na nowe powierzchnie biurowe, czy też obiekty kulturalno-sportowe - mówi Jarosław Bator, członek zarządu PKP SA
Jaka będzie nowa Warszawa Główna?
- Zależy nam, aby powstały nowoczesne obiekty, które pozostaną atrakcyjne przez kolejne 50 lat. Musi to być dobra jakość urbanistyczna, która będzie tworzyła nową piękną Warszawę - mówi Jarosław Bator (fot.PTWP)

- Przystanek kolejowy Warszawa Główna zostanie uruchomiony do 2018 r., gdyż jest to związane z modernizacją całej trasy średnicowej. Jeśli chodzi o inwestycję deweloperską nad dworcem, to podejrzewam, że dopiero wtedy będzie ona nabierała tępa - ocenia Jarosław Bator. - Obecnie jesteśmy na etapie wybierania oferty deweloperskiej spośród czterech, jakie otrzymaliśmy - dodaje.

Czytaj też: Taki będzie nowy Dworzec Centralny. Zobacz zdjęcia

PKP SA prowadzi obecnie ocenę ofert. Niebawem rozpoczną się szczegółowe rozmowy z inwestorami. W ciągu kilku najbliższych miesięcy PKP SA dokona wyboru.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Proponuję autorowi tekstu umówić się na bliskie spotkanie ze słownikiem ortograficznym. Może jego kariera też nabierze "tĘpa". Żenada

mr, 2015-02-06 07:45:50 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE