PARTNER PORTALU
  • BGK

Jaka będzie nowa Warszawa Główna?

  • Propertynews.pl    5 lutego 2015 - 11:43
Jaka będzie nowa Warszawa Główna?

- Zależy nam, aby powstały nowoczesne obiekty, które pozostaną atrakcyjne przez kolejne 50 lat. Musi to być dobra jakość urbanistyczna, która będzie tworzyła nową piękną Warszawę - mówi Jarosław Bator (fot.PTWP)

- W koncepcjach dotyczących zabudowy terenów dworca Warszawa Główna pojawia się sporo powierzchni handlowo-usługowych. W każdej ofercie, z racji tak dużego terenu, są zaplanowane obiekty wielofunkcyjne. Są części przeznaczone na mieszkaniówkę, są pomysły na nowe powierzchnie biurowe, czy też obiekty kulturalno-sportowe - mówi Jarosław Bator, członek zarządu PKP SA
- Przystanek kolejowy Warszawa Główna zostanie uruchomiony do 2018 r., gdyż jest to związane z modernizacją całej trasy średnicowej. Jeśli chodzi o inwestycję deweloperską nad dworcem, to podejrzewam, że dopiero wtedy będzie ona nabierała tępa - ocenia Jarosław Bator. - Obecnie jesteśmy na etapie wybierania oferty deweloperskiej spośród czterech, jakie otrzymaliśmy - dodaje.

Czytaj też: Taki będzie nowy Dworzec Centralny. Zobacz zdjęcia

PKP SA prowadzi obecnie ocenę ofert. Niebawem rozpoczną się szczegółowe rozmowy z inwestorami. W ciągu kilku najbliższych miesięcy PKP SA dokona wyboru.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • mr, 2015-02-06 07:45:50

    Proponuję autorowi tekstu umówić się na bliskie spotkanie ze słownikiem ortograficznym. Może jego kariera też nabierze "tĘpa". Żenada