PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarosław. Dworzec PKP otwarty po remoncie

  • pt/pap    18 marca 2016 - 16:10
Jarosław. Dworzec PKP otwarty po remoncie

• Od piątku podróżni mogą korzystać z wyremontowanego dworca PKP w Jarosławiu.
• Obiekt zyskał nową elewację, gruntownie przebudowana została przestrzeń pasażerska.
• Koszt prac wyniósł ok. 14 mln zł.
Jak poinformował pełnomocnik zarządu ds. nieruchomości w PKP Grzegorz Tomaszewski, dworzec w Jarosławiu to już szósty zmodernizowany obiekt oddany do użytku w woj. podkarpackim. "W tym miesiącu zakończono też prace na dworcu w Dębicy" - dodał.

Tomaszewski podkreślił, że dworzec w Jarosławiu to dobry przykład współpracy PKP z lokalnym samorządem. "Znaczna część piętra budynku została bowiem wynajęta na biura urzędu miasta.

Zmodernizowany dworzec jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem. W obiekcie znajdują się m.in.: kasa z obniżonym blatem, specjalnie przystosowane toalety, ścieżki dotykowe oraz pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących" - dodał.

W obiekcie dostępne są kasy zarówno kolejowe, jak i autobusowe. Na parterze podróżni mogą skorzystać między innymi z lokali gastronomicznych i handlowych oraz poczty. Na piętrze część przestrzeni wynajmuje lokalny samorząd.

W ramach remontu wymieniono również wszystkie instalacje i zamontowano monitoring. Przed budynkiem utworzono parking i zamontowano stojaki rowerowe.

Pierwotnie plany PKP zakładały, że dworzec zostanie zburzony, a w jego miejscu powstanie mniejszy budynek. Sprzeciwił się temu samorząd Jarosławia, który zadeklarował, że wynajmie część pomieszczeń. Kolejowa spółka zmieniła plany i obiekt został odnowiony.

PKP od kilku lat realizuje program modernizacji dworców. W ostatnich latach na terenie całego kraju zrealizowano prawie 90 inwestycji za łączną kwotę ok. 1 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: