PARTNER PORTALU
  • BGK

Jasionka, lotnisko: Terminal cargo gotowy w czerwcu 2017 r.

  • PAP/AT    8 lutego 2017 - 10:35
Jasionka, lotnisko: Terminal cargo gotowy w czerwcu 2017 r.
Nowy terminal w Jasionce spełniał będzie wszystkie wymagania niezbędne do organizacji przeładunku (fot. mat. prasowe)

• Na początku czerwca 2017 r. na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce (Podkarpackie) do użytku zostanie oddany terminal cargo.
• Jak poinformował prezes portu Michał Tabisz, terminal wychodzi naprzeciw oczekiwaniom lokalnego biznesu i firm z sąsiednich regionów, a także z Ukrainy i Słowacji.
Tabisz przypomniał, że podrzeszowskie lotnisko, poza Okęciem, jest jedynym portem w Polsce mającym przejście fitosanitarne. "W połączeniu z możliwościami, jakie otwiera nowy terminal i parametrami technicznymi samego lotniska, w perspektywie kilku lat Rzeszów ma szansę stać się centrum frachtu lotniczego oddziałującym na cały region Europy Środkowo-Wschodniej" - zaznaczył.

"Jesteśmy lotniskiem, które ma idealne warunki do rozwoju transportu towarowego. To inwestycja, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nie tylko lokalnego biznesu, ale również przedsiębiorców z sąsiednich regionów, a także z Ukrainy i Słowacji" - dodał.

Terminal cargo będzie miał powierzchnię 6,8 tys. m kw., powstanie na 2-hektarowej na działce przylegającej do portu w Jasionce. Obiekt ma zostać oddany do użytkowania na początku czerwca 2017 roku. Koszt powstania terminala to 30 mln zł.

Podpisano już umowę między inwestorem firmą Waimea Holding a władzami lotniska na wynajem powierzchni magazynowej, na której spółka lotniskowa będzie świadczyła usługi handlingowe dotyczące przesyłek towarowych. Spółka wynajęła to ponad 1,7 tys. m kw.

Czytaj też: NIK: Lotnisko Rzeszów-Jasionka za słabo wykorzystane

Zakres usług handlingowych (naziemnych), które będą wykonywane na terenie terminalu, obejmuje pełną obsługę wszystkich rodzajów towarów, w tym przesyłek niebezpiecznych, przesyłek wartościowych, przesyłek łatwo się psujących oraz przesyłek o nietypowych gabarytach.

Zdaniem prezesa Waimea Holding Andrzeja Rosińskiego obiekt będzie spełniał wszystkie wymagania niezbędne do organizacji przeładunku i zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego.

Rosiński dodał, że w najbliższych dniach firma planuje podpisać drugą umowę najmu na 2,8 tys. m kw. powierzchni logistycznej. "Najemcą będzie firmą z Rzeszowa specjalizująca się w magazynowaniu i transporcie towarów dla przedsiębiorców na terenie kraju i za granicą" - powiedział.

Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka wyposażony zostanie m.in. w nowoczesne urządzenia do kontroli bezpieczeństwa towarów, zestaw wag do ważenia towarów w różnych jednostkach ładunkowych, systemy bezpieczeństwa, w tym monitoring i dostępu, magazynowe urządzenia transportowe i załadunkowe. Do dyspozycji będzie też m.in. ciągnik lotniskowy do transportu z funkcją holowania samolotów.

Obiekt będzie miał także chłodnie i mroźnie, specjalne wyposażone magazyny przeznaczone do przechowywania produktów spożywczych. W budynku będą też pomieszczenia biurowe dla potrzeb spedytorów i agencji celnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.