PARTNER PORTALU
  • BGK

Jawor: Dworzec kolejowy zostanie przebudowany

  • PAP/AT    23 sierpnia 2017 - 10:47
Jawor: Dworzec kolejowy zostanie przebudowany
Tak będzie wyglądał nowy dworzec PKP w Jaworze (fot.jawor.pl)

Dworzec PKP w Jaworze zostanie poddany gruntownej przebudowie.
• PKP S.A. podpisała umowę na przebudowę i modernizację dworca kolejowego w Jaworze.

• Remont o wartości 13 mln zł wykona firma SKB S.A.

• Planowany termin zakończenia inwestycji to czwarty kwartał przyszłego roku.

Jak poinformowała Aleksandra Grzelak z PKP, dworzec w Jaworze zostanie poddany gruntownej przebudowie.

"Zmieni się aranżacja przestrzeni obsługi podróżnych. Inwestycja obejmie m.in. wymianę instalacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie przyłączy, renowację elewacji oraz roboty dachowe. Obiekt zostanie również podłączony do miejskiej sieci cieplnej. Dzięki montażowi monitoringu, wzrośnie poziom bezpieczeństwa" - napisano w komunikacie.

W ramach prac związanych z zagospodarowaniem terenu przed dworcem wykonana zostanie fontanna. Koło budynku pojawią się także miejsca postojowe dla samochodów i stojaki na rowery.

Dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku pojawią się ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, oznakowania i tablice tyflograficzne. Do potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowane zostaną również toalety.

Czytaj też: PKP odrestauruje 200 dworców

"Dworzec w Jaworze to kolejny obiekt, który modernizujemy na terenie Dolnego Śląska. W ubiegłym miesiącu rozpoczęły się prace inwestycyjne na dworcach w Siechnicach, Świętej Katarzynie i Żernikach Wrocławskich - Smardzowie. W najbliższych kilku latach zamierzamy zmodernizować lub wybudować od nowa około 200 obiektów" - mówi cytowany w komunikacie Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A.

Termin zakończenia modernizacji dworca w Jaworze to czwarty kwartał 2018 r. Inwestycję zrealizuje firma SKB S.A. z Warszawy. Ze względu na zabytkowych charakter obiektu, prace prowadzone będą w uzgodnieniu w konserwatorem. Koszt modernizacji wyniesie ok. 13 mln zł i zostanie sfinansowany ze środków własnych PKP S.A. oraz środków budżetu państwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.