PARTNER PORTALU
  • BGK

Jaworzyńska w Legnicy coraz bliższa wizualizacji

  • aw    19 stycznia 2015 - 18:52
Jaworzyńska w Legnicy coraz bliższa wizualizacji

Tak wyglądały prace na ul. Jaworzyńskiej w ubiegłym roku (fot. portal.legnica.eu)

26 stycznia firma ma rozpocząć się realizację kolejnego etapu przebudowy ul. Jaworzyńskiej w Legnicy.
W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 12 mln zł, a ponad milion przeznaczy na inwestycję LPWiK, które jest współfinansującym budowę sieci wodnych i sanitarnych partnerem miasta.

Jak podaje legnicki magistrat, roboty będą prowadzone na odcinkach: od ul. Szkolnej do ul. Grabskiego oraz od ul. Boiskowej do ul. Borsuczej.

W związku z planowanymi pracami od 26 stycznia br. zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które potrwają do końca grudnia 2015 r.

Objazdy zostaną poprowadzone w następujący sposób: do centrum – ulicami: Grabskiego, Złotoryjską i Muzealną, natomiast z centrum w kierunku obwodnicy – ulicami: Muzealną, Kościuszki i Grabskiego.

Przystanki autobusowe w kierunku centrum z ul. Jaworzyńskiej zostaną przeniesione na ulice Grabskiego i Wojska Polskiego, natomiast przystanki w kierunku obwodnicy - na ul. Kościuszki. Objazd dla samochodów ciężarowych zostaje bez zmian i jest poprowadzony ul. Zachodnią i Złotoryjską.

- Kierowców i mieszkańców okolic prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania tymczasowego wprowadzonego na czas remontu – mówi Mariusz Szczepaniak, kierownik budowy z firmy Skanska. - Dołożymy wszelkich starań, by prowadzone przez nas prace były dla mieszkańców jak najmniej odczuwalne. Po zakończeniu przebudowy standard jezdni ulegnie zdecydowanej poprawie, dzięki czemu zwiększy się bezpieczeństwo w tym rejonie.

Tak ma wyglądać cała ul. Jaworzyńska po modernizacji:

 

Umowa na przebudowę ul. Jaworzyńskiej została podpisana pod koniec lutego 2014 r. W lipcu ubiegłego roku zakończono przebudowę skrzyżowania ul. Jaworzyńskiej z ulicami: Muzealną, Skarbka, Gwarną do wysokości ul. Szkolnej. W grudniu otwarto dla ruchu skrzyżowanie Grabskiego z Jaworzyńską.

- W ramach zrealizowanego zakresu wykonaliśmy ok. 4.600 m2 nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, (300 m drogi wraz ze skrzyżowaniem ul. Jaworzyńskiej z ul. Skarbka) oraz ok. 1.800 m2 nawierzchni jezdni z kostki granitowej – mówi Michał Kubów, menadżer projektu. - Ponadto powstały dwie zatoki autobusowe, około pół kilometra ścieżek rowerowych i ponad kilometr chodników. W ramach oświetlenia ułożyliśmy do tej pory m. in. ponad 6 km kabla, ustawiliśmy 34 latarnie.

Do tej pory wykonane zostało 1,2 km sieci kanalizacji wodociągowej, deszczowej i gazociągu, wybudowano 49 studni, 24 wpusty i przepompownię wód deszczowych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.