PARTNER PORTALU
  • BGK

Jeden z najnowocześniejszych w Europie

  • KB/ UMSz    10 sierpnia 2010 - 20:46
Jeden z najnowocześniejszych w Europie

Jednym z najnowocześniejszych kompleksów sportowo - rekreacyjnych w Europie będzie mógł pochwalić się wkrótce Szczecin. Na ukończeniu jest obiekt należący do Centrum Kształcenia Sportowego.
Oddanie obiektu planowane jest w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2010/2011.

Od września dzieci oraz młodzież korzystać będą z 25-metrowego basenu, w którym absolutną innowacją są ruchome dno oraz pomost. W połowie niecki basenu o głębokości 2 metrów i 20 centymetrów zamontowano specjalną podłogę, które za pomocą lin stalowych podnosi się i opuszcza na dowolną głębokość. Jest to konstrukcja pływająca, która unosi się na powierzchni wody. Część głęboką od płytkiej oddziela pomost, który także można wysuwać na dowolną wysokość. Dno ruchome to jedyne takie urządzenie w Polsce, podobne zobaczyć można dopiero w Anglii, Holandii czy Australii.

Basen przystosowany jest także dla niepełnosprawnych, w rogu niecki zamontowano specjalny dźwig dzięki któremu osoby niepełnosprawne będą na specjalnych szelkach wpuszczane do basenu. W hali basenu jest także jacuzzi a w pomieszczeniach obok docelowo będą - wanna z hydromasażem, sauna i komora do krioterapii.

Uczniowie Centrum Kształcenia Sportowego korzystać będą także z nowoczesnej sali sportowej, w której powstaną boiska do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, oraz tenisa ziemnego. W pomieszczeniach poniżej powstanie siłownia, w której możliwa będzie rehabilitacja osób niepełnosprawnych. Do siłowni zjeżdżać będzie specjalnie przystosowana winda.

Obiekt jest obecnie w fazie wyposażania, koszt inwestycji to ponad 12 milionów złotych, generalnym wykonawcą jest szczecińska firma budowlano usługowa KWADRA Waldemara Kapelli.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Adam222, 2010-08-11 09:03:30

    Zamiast zająć się bezrobociem, które przekracza 20% i brakiem mieszkań to wydają pieniądze na bzdury. Mieszkaniec Szczecina
  • Mirek z Myśliborza, 2010-08-10 23:42:03

    W końcu w Szczecinie jakieś konkretne i porządne inwestycje. Brawo Krzystek! Ciągnij program inwestycyjny dalej. Szczecin musi się pozytywnie wyróżniać wśród innych polskich metropolii.