PARTNER PORTALU
  • BGK

Jeden z najwyższych budynków w Polsce urośnie w Rzeszowie

  • Propertynews.pl/gazeta.pl    10 listopada 2014 - 09:41

Wieżowiec o wysokości 160 metrów zbuduje w rejonie rzeszowskiego mostu Zamkowego APK Development. Budynek znajdzie się w pierwszej dziesiątce najwyższych obiektów w Polsce.
Jak czytamy na stronach gazeta.pl, rozpoczęła się już budowa dwupoziomowego parkingu na 243 auta. Inwestycja ma być zakończona jeszcze w grudniu tego roku. 

Wieżowiec powstanie na terenie, na którym w przeszłości funkcjonowały korty tenisowe. Będzie miał 36 kondygnacji. Trzy najniższe kondygnacje przeznaczene mają być na cele usługowo-handlowo-biurowe, pozostałe mieszkalne. W obiekcie ma być ok. 240 mieszkań.

Prace powinny się rozpocząć w pierwszej połowie 2015 roku. Koszt obydwu inwestycji, czyli parkingu i wieżowca, jest szacowany na ok. 150 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • bcb, 2014-11-12 11:02:39

    Oczywiście to wszystko za zgodą Prezydenta Ferenca. Powstaje budynek na terenach zawsze zielonych i pod rekreacje i zawsze zalewowych. Rzeka Wisłok prawie co roku wylewa i zalewa te tereny, zobaczymy czy nie będzie powodzi wiosną i czy nie spłucze plac budowy....? Inwestycja b. droga bo przecież b. ...drogie fundamentowanie czyli w sumie -koszt 1 m2 powierzchni użytkowej będzie b.wysoki. Ryzyko inwestycji bardzo duże , ciekawe jaki bank się to kredytował.  rozwiń
  • gość, 2014-11-12 10:18:20

    To nic, ze co roku tereny te są zalewane przez wody Wisłoka... Powodzenia dla frajerów wykupujących miejsca parkingowe.