PARTNER PORTALU
  • BGK

Jedenasta edycja konkursu urbanistyczno–architektonicznego

  • BEZ    2 lutego 2010 - 09:26

Rusza konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2010, którego celem jest promocja rozwoju i zmian jakościowych przestrzeni publicznej oraz poprawa środowiska zamieszkania.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zachowanie przez projekt zasad zrównoważonego rozwoju. Ma to być uzyskane poprzez nagradzanie najciekawszych realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną województwa śląskiego.

W tym roku już po raz jedenasty nagrodzone zostaną najlepsze realizacje urbanistyczno-architektoniczne dotyczące m.in. zagospodarowania wnętrz urbanistycznych, centrów miejskich, parków, placów, skwerów, deptaków, a także zagospodarowania terenów zdegradowanych dla pozyskania przestrzeni publicznych oraz budynków użyteczności publicznej.

Konkurs ma charakter otwarty. Wnioski dotyczące projektów zrealizowanych w województwie śląskim przed 31 grudnia 2009 roku mogą zgłaszać inwestorzy, samorządy lokalne oraz sami autorzy w terminie do 31 maja br.

Jury składające się z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej wybierze realizacje, które zarekomenduje Zarządowi Województwa Śląskiego do przyznania nagród i wyróżnień w trzech kategoriach: urbanistyka, architektura, rewitalizacja. Autorzy zwycięskich prac otrzymają nagrodę Marszałka w wysokości 15 tys. zł.

Podobnie jak w latach ubiegłych internauci będą mogli ocenić projekty konkursowe umieszczone na stronach internetowych Województwa Śląskiego. Pracy, która uzyska największą liczbę głosów, zostanie przyznana Nagroda Internautów. Wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Ocena przez internautów potrwa od 15 sierpnia do 15 września 2010 r. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w ramach Śląskich Dni Architektury jesienią br.

Zwycięzcy konkursu w województwie śląskim zostaną nominowani do ogólnopolskiego „Konkursu TUP na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce”.

Konkurs pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego organizowany jest przez Zarząd Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Towarzystwem Urbanistów Polskich Oddział Katowice.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Planowania Strategicznego i Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Marek, 2018-02-22 08:48:27

    Popieram Pana Mateusza Zaczyńskiego, to pracowity i sumienny Radny, chętnie angażuje się w pomoc innym, jest osobą sympatyczną i otwartą, ma poczucie humoru co w dzisiejszym "zwariowanym świecie" jest trudne do przecenienia.