PARTNER PORTALU
  • BGK

Jedlnia-Letnisko stawia na turystykę, sport i rekreację

  • RadomNews.pl    25 lutego 2014 - 11:57
Jedlnia-Letnisko stawia na turystykę, sport i rekreację

Pływające molo, siłownia zewnętrzna oraz nowe oświetlenie uliczne - te inwestycje wpłyną na kolejny gminny krok do przodu Jedlnii–Letnisko. Stawia ona na turystykę, sport i rekreację.
Gmina realizuje projekt „Rozszerzenie bazy turystyczno – sportowo - rekreacyjnej w Jedlni – Letnisko”. Właśnie dzięki środkom z Unii Europejskiej w najbliższym czasie będą możliwe wspomniane inwestycje. Wartość całego zadania to prawie 645 tys. zł.

Głównym celem projektu jest rozwój i promocja oferty turystycznej gminy bazującej na walorach historycznych i rekreacyjnych tego miejsca. Na obszarze Jedlni - Letnisko będą promowane ekologiczne formy wypoczynku, w tym turystka piesza, rowerowa oraz ostatnio bardzo popularny – nordic walking. Ponadto realizowane zadanie wpłynie na promocję i atrakcyjność turystyczną. Projekt pozwoli na integrację lokalnej społeczności, ściągnięcie nowych gości oraz ożywienie gospodarcze.

Aby osiągnąć te wszystkie cele niezbędne są inwestycje. W ramach zadania „Rozszerzenie bazy turystyczno – sportowo - rekreacyjnej w Jedlni – Letnisko” zostało już rozebrane stare molo na Zalewie Siczki, a w zamian powstanie molo pływające, które będzie stanowiło dodatkową atrakcję gminy.

Ponadto zostanie zakupiona i zamontowana siłownia zewnętrzna, która będzie służyła do ćwiczeń całego ciała: nóg, ramion, brzucha i pleców. Urządzenia siłowni będą miały doskonały wpływ na zdrowie ćwiczących. Co ważne, z siłowni zewnętrznej będą mogli skorzystać wszyscy: dzieci, ich rodzice, młodzież, osoby starsze i niepełnosprawne. Siłownia zostanie wyposażona m.in. w orbitrek, biegacz, prasę nożną, twister, prostownik pleców oraz wioślarz.

Pływające molo oraz siłownia zewnętrzna to tylko część inwestycji, które będą realizowane. W ramach tego samego projektu zostanie wykonana także ławka plażowa z wydzielonymi miejscami na plażę. Gmina kupi również kontener sanitarny dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, który zostanie ustawiony bezpośrednio przy szlaku w pasie ulicy Nadrzecznej w Jedlni – Letnisko. Kolejnym ważnym przedsięwzięciem będzie wymiana oświetlenia ulicznego szlaku pieszo – rowerowego w pasie ulicy Nadrzecznej oraz zakup ławek parkowych oraz koszy ulicznych.

Z projektem wiąże się również wykonanie tablic informacyjnych przy ścieżce pieszo – rowerowej przy Zalewie Siczki, a także wydanie przewodnika turystycznego, folderów promocyjnych oraz założenie strony www dotyczącej turystyki gminy. Na tablicach i w przewodnikach znajdą się najważniejsze informacje dotyczące atrakcji turystycznych w Gminie oraz wzmianki o zabytkach i pomnikach historycznych oraz ciekawostki przyrodnicze.

Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu VI "Wykorzystywanie Walorów Naturalnych i Kulturowych dla Rozwoju Turystyki i Rekreacji", Działania 6.2 "Turystyka" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013 oraz budżetu gminy Jedlnia-Letnisko. Dofinansowanie z Unii Europejskiej zostało ustalone na poziomie 77,62 %. Wkład własny beneficjenta to 22,38 %. Szacowany koszt całego przedsięwzięcia to 644 109, 39 zł. Wartość ta może ulec zmianie po rozstrzygnięciu postępowań przetargowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.