PARTNER PORTALU
  • BGK

Jedna plaża powstaje, druga zanika

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    14 sierpnia 2010 - 07:49

Warszawiacy mogą już korzystać z kolejnej plaży, która powstała przy pomniku Sapera. Tymczasem trwa naprawa praskich kąpielisk po przejściu wielkiej wody.
Pierwsza lewobrzeżna plaża powstała dzięki staraniom fundacji Ja Wisła. Nie obyło się bez kłopotów, bo pierwotnie otwarcie planowano na początek wakacji. Nie udało się z braku pieniędzy. Bezplatna plaża czynna będzie codziennie w godz. 11– 20 do 26 września Jest ok. 30 leżaków. Na miejscu można korzystać z zabawek do piasku, kredek i farb do malowania dla dzieci – informuje Życie Warszawy.

Organizatorzy gwarantują także prawdziwy wiślański piasek. W tym miejscu jest on naturalnie nanoszony przez rzekę. Tymczasem trzy miejskie plaże na prawym brzegu Wisły borykają się ze skutkami fali powodziowej, która przeszła przez stolicę.

Najgorsza sytuacja panuje na plaży przy moście Poniatowskiego. Nawieziony przez miasto piasek został częściowo wypłukany, a na tym, co zostało, walają się śmieci i leżą konary drzew. Po miejscu do grania w siatkówkę pozostały jedynie dwa niebieskie słupki do przytrzymywania siatki. Zdaniem specjalistów, takie sytuacje będą się powtarzać regularnie – podaje Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.