PARTNER PORTALU
  • BGK

Jesienne remonty ulic i chodników w Krośnie

  • KrosnoCity.pl    9 października 2014 - 09:25
Jesienne remonty ulic i chodników w Krośnie

W Krośnie w wielu miejscach nadal trwają remonty dróg i ulic. Zakończono już prace na drodze bocznej ul. Powstańców Śląskich. Na koniec prac remontowych na ul. Piotra Skargi i ul. Wojska Polskiego poczekamy jeszcze ok. miesiąca.
Remont chodnika przy ul. Fredry zakończy się prawdopodobnie w październiku. Zakres remontu obejmuje nawierzchnię chodnika o złym stanie technicznym wykonaną z płytek chodnikowych na odcinku od wjazdu do stacji paliw w kierunku kładki dla pieszych oraz część chodnika po przeciwnej stronie.

Umowa na wykonanie zadania podpisana została 17 września. Kwota umowna zaoferowana na wykonanie zadania wynosi 41 030,34 zł. Plac budowy został już przekazany wykonawcy 19 września, a prace potrwają około miesiąca.

Podobnie jest przy ul. Piotra Skargi. Zakres remontu obejmuje nawierzchnię chodnika, która zostanie wymeniona na kostkę brukową po obydwu stronach ulicy. Umowa na wykonanie zadania podpisana została 17 września. Kwota umowna na wykonanie zadania wynosi 61 443,09 zł. Remont potrwa około miesiąca.

Czytaj też:  Miliardy na drogi z Krajowego Funduszu Drogowego

Zakończony został remont drogi bocznej od ul. Powstańców Śląskich w kierunku ul. Chopina. Remontowana była zniszczona nawierzchnia asfaltowa o długości ok. 150 m. Kwota umowna na wykonanie zadania wynosi 37 860,89 zł.
 
Na połowę listopada przewidziane jest zakończenie przebudowy dojazdu do basenu przy ul. Wojska Polskiego. Ogłoszono przetarg. Jest to droga boczna od ul. Bohaterów Westerplatte. Zakres prac obejmuje ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku drogi od ul. Bohaterów Westerplatte aż do basenu oraz utwardzenie pod miejsca postojowe przed basenem celem uzyskania kilku miejsc parkingowych.

Przetarg na wykonanie zadania ogłoszony został na stronie BIP Urzędu Miasta, a termin złożenia ofert upływa 7 października.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.