PARTNER PORTALU
  • BGK

Jessica pomoże zbudować biurowiec w Poznaniu

  • PAP    4 października 2013 - 16:49
Jessica pomoże zbudować biurowiec w Poznaniu

- Kamień węgielny pod budowę nowoczesnego biurowca Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego wmurowano w piątek w Poznaniu. Inwestycja będzie kosztować ponad 24 mln zł, z tego 18,5 mln zł to preferencyjna pożyczka z unijnego funduszu Jessica.
Siedmiokondygnacyjny budynek - drugi segment inwestycji - będzie biurowcem klasy "A" o powierzchni 5,5 tys. metrów kw. Do użytku ma być oddany pod koniec 2014 roku.

"Chcemy powierzchnie wynajmować na zasadach komercyjnych, ale w pierwszej kolejności będą mogli z nowych powierzchni skorzystać przedsiębiorcy, którzy obecnie działają w ramach naszego inkubatora przedsiębiorczości" - powiedział prezes Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji, spółki zarządzającej Poznańskim Parkiem Technologiczno-Przemysłowym, Grzegorz Michalski.

W kolejnych latach powstanie jeszcze budynek "C" o powierzchni ponad 5 tys. m kw.

"Pełne wykorzystanie potencjału Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego będzie możliwe po zagospodarowaniu całej powierzchni terenów przeznaczonych pod działalność parku oraz po utworzeniu strefy przemysłowej" - dodał prezes.

PPTP chciałby współpracować z firmami z branż informatycznej oraz elektronicznej.

Łączna wartość całego projektu, który zostanie ukończony w 2015 roku, to blisko 74 mln zł. Część inwestycji ma być zrealizowana w oparciu o dotację blisko 10 mln zł Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Inicjatywa Jessica to skrót od angielskiej nazwy Joint European Suport for Sustainable Investment in City Areas, co oznacza wspólne europejskie wsparcie na rzecz trwałych inwestycji w obszarach miejskich. To europejska inicjatywa finansowego wspierania rewitalizacji miast, nowego zagospodarowywania terenów problemowych, poprzemysłowych czy powojskowych. PPTP będzie pierwszą w Europie publiczną inwestycją, która powstała dzięki tej unijnej inicjatywie.

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji jest spółką, której jedynym udziałowcem jest miasto Poznań. Jednym z kluczowych elementów działalności WCWI są działania na rzecz rozwoju Poznania i regionu, poprzez pozyskiwanie inwestorów i wsparcie procesów inwestycyjnych w Wielkopolsce. Celem spółki jest także rozwój przedsiębiorczości w Poznaniu, w tym prowadzenie Poznańskiego Parku Technologiczno - Przemysłowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.