PARTNER PORTALU
  • BGK

Jessica wspiera kolejne inwestycje w Gdyni

  • GK    6 września 2013 - 14:23
Jessica wspiera kolejne inwestycje w Gdyni

Budowa Gdyńskiej Szkoły Filmowej i odrestaurowanie zespołu pałacowo-parkowego w Gdyni przy ul. Folwarcznej to kolejne dwie inwestycje, które zostaną sfinansowane z inicjatywy Jessica.
Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowy niskooprocentowanej pożyczki na sfinansowanie dwóch kolejnych projektów na terenie Gdyni. Jedną z nich jest budowa Gdyńskiej Szkoły Filmowej przy Placu Grunwaldzkim.

Inwestorem jest miasto Gdynia - koszt projektu wynosi łącznie 30,6 mln zł netto, a udział pożyczki Jessica to 21,9 mln zł, z oprocentowaniem na poziomie 0,57 proc. w skali roku.

Celem przedsięwzięcia jest zagospodarowanie Placu Grunwaldzkiego w Gdyni poprzez budowę siedziby Gdyńskiej Szkoły Filmowej z parkingiem podziemnym oraz budowę kolejki torowej do Kamiennej Góry.

Drugą inwestycją jest budowa ośrodka konferencyjno-szkoleniowego przy ul. Folwarcznej. Inwestorem jest spółka „Folwarczna" Górski Sp. z o.o. S.K.A. Koszt tej inwestycji wynosi łącznie 21,2 mln zł, a udział pożyczki Jessica to 15,6 mln zł, z oprocentowaniem na poziomie 1,23 proc. w skali roku.

Celem projektu jest rewitalizacja i odrestaurowanie zespołu pałacowo - parkowego w Gdyni przy ul. Folwarcznej.

Inicjatywa Jessica jest wdrażana na Pomorzu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013.

Bankowi Gospodarstwa Krajowego powierzono zarządzanie jej środkami w czterech miastach na prawach powiatu, tj. w Gdańsku, Gdyni, Słupsku i Sopocie. Współpracując z Agencją Rozwoju Pomorza, BGK pełni rolę Funduszu Rozwoju Obszarów Miejskich wybranego przez Europejski Bank Inwestycyjny w trybie konkursowym.

W ramach inicjatywy Jessica udzielane są preferencyjne pożyczki finansujące miejskie inwestycje infrastrukturalne, np. dworce kolejowe, domy kultury, budynki usługowo-biurowe, które wiążą się z rewitalizacją zdegradowanych obszarów.

Inwestycje te muszą spełniać kryterium rentowności (muszą przynosić dochód) oraz użyteczności społecznej (muszą być potrzebne i ważne dla lokalnej społeczności).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.