PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest 51 mln zł. Powstanie nowa droga

  • PAP    13 stycznia 2010 - 15:18

W powiecie nowosądeckim (woj. małopolskie) kosztem 51 mln zł powstanie nowa droga, która połączy drogę wojewódzką nr 969 z obwodnicą Starego i Nowego Sącza. Wojewoda małopolski Stanisław Kracik wydał zezwolenie na realizację tej inwestycji.
Joanna Sieradzka z biura prasowego wojewody poinformowała w środę, że nowa trasa będzie miała 6,5 km długości, dwa pasy ruchu oraz jednostronny chodnik.

Zostanie wybudowana w miejscu, gdzie obecnie istnieje tylko wąska droga powiatowa biegnąca przez miejscowości Stadła, Naszacowice, Podegrodzie i Brzezna, po której z trudem poruszają się samochody ciężarowe. Droga jest niebezpieczna dla pieszych, gdyż nie ma chodników.

Dzięki nowej drodze kierowcy będą omijać centrum tych miejscowości, a ruch pojazdów zostanie przeniesiony na tereny niezabudowane. Łatwiej i szybciej będzie można również poruszać się w kierunku Piwnicznej, Szczawnicy, Nowego Targu i Zakopanego.

W ramach inwestycji powstaną dwa ronda oraz trzy mosty na potokach: Jastrzębik, Słomka i Gostwiczanka. Przewidziano także budowę zatok autobusowych, chodnika oraz oświetlenia ulicznego. Zabezpieczone zostaną skarpy oraz dna potoków.

Zakończenie robót przewidziano na październik 2011 roku. Inwestorem budowy jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.