PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest drugi przetarg na uzbrojenie terenów SSSE w Sejnach

  • aw/PAP    19 marca 2018 - 11:56
Jest drugi przetarg na uzbrojenie terenów SSSE w Sejnach
Miasto w ciągu trzech lat musi uzbroić teren i sprzedać działki pod inwestycje, w przeciwnym razie będzie musiało zwrócić środki (fot.PTWP)

Burmistrz Sejn po raz drugi ogłosił przetarg na uzbrojenie terenów pod inwestycje w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Poprzedni przetarg unieważnił, gdyż najniższe oferty prawie dwukrotnie przewyższyły kwotę przeznaczoną przez miasto na ten cel.
Miasto ma niewiele ponad 1,6 mln zł na uzbrojenie terenów swojej podstrefy w SSSE. Na pierwszy przetarg wpłynęły trzy oferty. Najniższa to 2,7 mln zł, a najdroższa prawie 5 mln zł. Jak poinformował PAP burmistrz Sejn Arkadiusz Nowalski, miasto nie ma tyle pieniędzy. Burmistrz ogłosił drugi przetarg i liczy, że oferty będą korzystniejsze. Otwarcie ofert 27 marca.

Samorząd otrzymał w ubiegłym roku 1,4 mln zł dotacji na ten cel z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku w ramach promocji przedsiębiorczości oraz podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej. Miasto w ciągu trzech lat musi uzbroić teren i sprzedać działki pod inwestycje, w przeciwnym razie będzie musiało zwrócić środki.

W ramach tego projektu miasto chce uzbroić cztery działki o pow. 4 ha w sieci wodociągowe, kanalizację deszczową i sanitarną. Projekt przewiduje też wykonanie oświetlenia oraz budowę drogi, która umożliwi dojazd do tego miejsca.

Sejny to niewielkie miasto tuż przy granicy z Litwą. Od 2015 roku istnieje tam podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale nie ma tam chętnych do inwestowania, bo działki, które są w podstrefie, nie są uzbrojone. Sejny od lat borykają się z poważnymi problemami finansowymi.

Nowalski dodał, że skoro zarząd województwa przyznał środki na uzbrojenie, miasto musi wykorzystać tę szansę. "Jak będą uzbrojone działki, to znajdą się przedsiębiorcy chętni do inwestowania" - powiedział Nowalski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Zdzichu, 2018-03-19 16:13:57

    Kto im to skosztorysował za te grosze? 5 lat temu sama budowa drogi dojazdowej z odwodnieniem na takiej strefie w zachodniej Polsce kosztowała ponad 2 mln. Nie dostaną oferty na którą czekają. Nie teraz.