PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest lista ośrodków na Euro 2012 - zaskoczeniem Gniewino

  • PAP    1 października 2010 - 14:36
Jest lista ośrodków na Euro 2012 - zaskoczeniem Gniewino

Dwadzieścia jeden ośrodków w Polsce i siedemnaście ukraińskich znajduje się na rekomendowanej przez UEFA liście centrów pobytowych przeznaczonych dla drużyn zagranicznych uczestniczących w piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 roku.
Listę ośrodków wybranych przez UEFA opublikowano w piątek w Warszawie.

Dyrektor turnieju UEFA Euro-2012 Polska Adam Olkowicz potwierdził, że bazą polskiej ekipy będzie Grodzisk Wielkopolski. Umowę w tej sprawie władze PZPN podpisały już z gospodarzem ośrodka.

Lista polskich ośrodków rekomendowanych przez UEFA na turniej Euro-2012:

Władysławowo, Gniewino, Słupsk, Gdynia, Gdańsk, Ostróda, Lubawa, Kołobrzeg, Międzychód, Opalenica, Legionowo, Warszawa, Józefów, Warka, Puławy, Kielce, Wrocław, Jelenia Góra, Tychy, Kraków, Wieliczka.

Na przykład zaskoczeniem jest wybór Gniewina na jedno z centrów pobytowych. Ta miejscowość była w zdecydowanie gorszej sytuacji niż inne ośrodki pretendujące do miana centrów pobytowych. W Gniewinie nie było bowiem odpowiedniej bazy hotelowej. W utworzenie oraz modernizację wymaganej infrastruktury gmina zainwestowała około 50 milionów złotych. Wymagany obiekt będzie gotowy w przyszłym roku.

"10 kwietnia 2009 roku powołaliśmy spółkę, której zadaniem było wybudowanie hotelu w Gniewinie. Zakończenie prac zaplanowaliśmy w marcu, a uroczyste otwarcie na przełomie maja i czerwca 2011 roku. Zaczynaliśmy właściwie od zera, ale podjęliśmy ryzyko, które się opłaciło" - wyjaśnił wójt Gniewina Zbigniew Walczak.

Ten 4-gwiazdkowy hotel będzie posiadał 150 miejsc noclegowych (niektóre o podwyższonym standardzie), trzy klimatyzowane sale konferencyjne oraz dwa dodatkowe pomieszczenia dla zespołów, dwa baseny - w środku budynku i na zewnątrz, siłownię, saunę, solarium oraz pomieszczenie odnowy biologicznej. Ta inwestycja będzie kosztowała 30 milionów złotych. 16 milionów złotych przeznaczonych zostało z kolei na modernizację obiektów sportowych. Zwiększono liczbę miejsc siedzących pod dachem, zamontowano nowe oświetlenie i zmodernizowano murawę. Wyremontowane będą też drogi dojazdowe.

Gniewino zadbało także o dodatkową reklamę. Ten ośrodek będzie promował w Europie Włodzimierz Lubański. 

Na liście centrów pobytowych znalazł sie również Kraków. Dla władz stolicy Małopolski znalezienie się na liście jest "drobną satysfakcją" po tym jak nie przyznano temu miastu organizacji spotkań Euro 2012.

"Centra pobytowe w Krakowie są zlokalizowane w oparciu o dwa obiekty stadionowe - Wisły i Cracovii. Ten pierwszy z zapleczem hotelu Radisson w Krakowie, zaś drugi Turówka w Wieliczce. Sądzę, że oferta nasza w części stadionowej jest najlepsza z możliwych" - powiedziała pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. sportu Barbara Janik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Reexdycle, 2011-02-28 10:48:00

    hi, new to the site, thanks.
  • Gorgoń, 2011-02-08 23:15:29

    Gdzie Legionowo pomieści tych sportowców jak jest tylko jeden hotel na 60 miejsc??