PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest lokalizacja węzła przesiadkowego "Stadion" dla metra w Warszawie

  • wnp.pl (mat.pras.)    1 września 2010 - 14:33

Decyzję lokalizacyjną węzła przesiadkowego "Stadion" II linii metra wydał wojewoda mazowiecki, Jacek Kozłowski. Węzeł zlokalizowany w okolicy skrzyżowania ulic Sokolej i Jagiellońskiej, umożliwi pasażerom komunikacji miejskiej i kolei sprawniejsze dojście do metra.
Kolejnym krokiem będzie wystąpienie przez władze Warszawy do wojewody o wydanie pozwolenia na budowę. W ramach inwestycji powstanie przejście podziemne oraz dwa wyjścia łączące się z istniejącym tunelem pod nasypem. Planowana jest także budowa trzech wyjść z metra. Dwa z nich o wysokości ok. 5 metrów i szerokości ok. 7 metrów zostaną wyposażone w schody ruchome i stałe. Jedno o wysokości ok. 5 metrów i szerokości 4 metrów będzie dysponować schodami stałymi.

Węzeł przesiadkowy „Stadion” jest częścią budowy centralnego odcinka II linii metra, łączącego Rondo Daszyńskiego z Dworcem Wileńskim. Jego długość to ok. 6 km. Powstanie na nim 7 stacji: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle, Stadion i Dworzec Wileński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.