PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest megadotacja! Niewiele mniejsza niż roczny budżet gminy. Kto ją dostał?

  • RAF    25 stycznia 2010 - 13:04
Jest megadotacja! Niewiele mniejsza niż roczny budżet gminy. Kto ją dostał?

Największa unijna dotacja w historii gminy Nowogrodziec jest tylko o 3 mln zł mniejsza niż cały roczny budżet gminy. Pieniądze trafią na oczyszczanie ścieków.
Gminna spółka Hydro-Tech otrzyma wielomilionową dotację w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na proekologiczne inwestycje, największe w całej historii gminy Nowogrodziec.

Umowa w sprawie dofinansowania projektu została zawarta w Nowogrodźcu przez Marka Mielczarka, Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Jacka Ruchałę, Prezesa spółki Hydro-Tech. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 37 mln zł, pożyczka z WFOŚiGW we Wrocławiu - 11,2 mln zł. Łączna wartość zaplanowanych inwestycji to ok. 62,5 mln zł, podczas gdy roczny budżet gminy to niewiele ponad 40 mln zł.

Projekt obejmuje budowę nowoczesnej oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacji sanitarnej o długości ok. 15 km, a także przebudowę ok. 17 km sieci wodociągowej. Do sieci podłączonych zostanie ponad 2 tys. mieszkańców, ale zyskają także firmy działające w specjalnej strefie ekonomicznej. W kolejnych latach w planach jest skanalizowanie wszystkich miejscowości w aglomeracji Nowogrodziec.

- Po ukończeniu budowy nowej oczyszczalni oraz kolejnych etapów inwestycji do systemu odbioru i oczyszczania trafiać ma 70 proc. ścieków powstających na terenie gminy. Realizacja projektu zakończy się w 2012 roku - poinformował portalsamorzadowy.pl Robert Borkacki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.