PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest model komendy i komisariatu policji

  • GK    23 czerwca 2013 - 16:27
Jest model komendy i komisariatu policji

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wyłoniło zwycięzcę konkursu na opracowanie modelu komendy i komisariatu policji, w ramach programu standaryzacji. Konkurs wygrała pracownia architektoniczna z Łodzi.
Konkurs na opracowanie modelu funkcjonalno-przestrzennego komendy i komisariatu policji wygrali łódzcy architekci z firmy Rydzyński Wasiak Stańczak Lebelt Pracownia Architektoniczna. Zwycięski projekt będzie wzorem, według którego przeprowadzane będą, w ramach standaryzacji, zadania inwestycyjno - remontowe.

Na konkurs zostały złożone 23 prace architektoniczne.

Wszystkie prace były oceniane przez sąd konkursowy pod względem walorów architektonicznych, funkcjonalności i estetyki rozwiązań, zgodności z założeniami konkursu, możliwości wykorzystania rozwiązań modelowych, efektywności ekonomicznej i energetycznej obiektu.

Projekty przesyłane w ramach konkursu na opracowanie modelu komendy i komisariatu policji miały uwzględniać m.in. wysoką jakość warunków obsługi obywateli oraz poprawę warunków pracy funkcjonariuszy i pracowników policji.

Do konkursu mogły przystąpić m.in. osoby, które posiadają odpowiednie wykształcenie wyższe architektoniczne bądź architekta wnętrz. W sumie złożono 295 wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, z czego zaproszenia do kolejnego etapu otrzymało 193 uczestników (m.in. pracownie architektoniczne oraz osoby fizyczne).

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zorganizowało konkurs na projekt modelu komendy i komisariatu policji przy współudziale Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Konkurs poprzedziło, przeprowadzone przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, badanie społeczne „Komendy i komisariaty policji - funkcje i standardy przestrzeni". Badanie było pierwszym etapem realizacji programu standaryzacji komend i komisariatów policji.

Wnioski i rekomendacje, płynące z badania, posłużyły do opracowania wytycznych w konkursie architektonicznym. Ponadto, dzięki przeprowadzonemu badaniu, możliwe było poznanie m.in. opinii obywateli odnośnie wyglądu komend policji czy ich otoczenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.