PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest najkorzystniejsza oferta na S-17

  • PAP    12 sierpnia 2011 - 21:29
Jest najkorzystniejsza oferta na S-17

Konsorcjum złożone z hiszpańskiej firmy FCC Construccion (lider) i polskiej spółki Erbud złożyło najkorzystniejszą ofertę na budowę przeszło 10-kilometrowego odcinka ekspresowej drogi S-17 między węzłami Dąbrowica i Lubartów (Lubelskie).
Wartość prac została wyceniona na 490,6 mln zł - poinformował w piątek rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA Krzysztof Nalewajko.

W drugim etapie przetargu na tę inwestycję złożono 13 ofert. Firmy, które odpadły, mają teraz 10 dni na składanie protestów. Jeśli ich nie będzie, dokumentacja przetargowa trafi do kontroli prezesa Urzędu Zamówień Publicznych; po jej zakończeniu będzie można podpisać umowę z wykonawcą.

Budowa ma być zakończona w ciągu 24 miesięcy od podpisania umowy.

Odcinek drogi S-17 między węzłami Dąbrowica - Lubartów stanowi fragment obwodnicy Lublina. W ramach tej inwestycji powstanie odcinek dwujezdniowej drogi o długości 10,2 km wraz z węzłem Lubartów. Ponadto od tego węzła zbudowana zostanie droga do granic administracyjnych Lublina oraz sieć dróg dojazdowych o łącznej długości 27,3 km. Powstanie 14 wiaduktów, trzy kładki dla pieszych, 13,6 km ekranów akustycznych oraz osiem przejść dla zwierząt.

Budowa tego odcinka jest częścią zadania inwestycyjnego obejmującego budowę fragmentu drogi ekspresowej S-17 o długości 68 km, od Kurowa do Piask, wraz obwodnicą Lublina. Droga S-17 łączy Warszawę z Lublinem i dalej biegnie do przejścia granicznego z Ukrainą w Hrebennem.

Zadanie przewidziane w rządowym programie budowy dróg na lata 2011-2015 podzielone zostało na pięć odcinków. Najbardziej zaawansowane prace trwają przy przebudowie do parametrów drogi ekspresowej odcinka "17" od węzła Witosa do początku obwodnicy Piask, po wschodniej stronie Lublina. Rozpoczęto też prace na budowie odcinka między węzłami Sielce - Bogucin oraz Bogucin - Dąbrowica, od strony Warszawy. Trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy odcinka obwodnicy Lublina, pomiędzy węzłami Lubartów i Witosa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.