PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest parking w Balicach za 60 mln zł

  • PAP    2 marca 2010 - 19:07

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice uruchomił parking wielopoziomowy, zlokalizowany naprzeciwko budynku terminala międzynarodowego. Na razie do użytku oddano trzy z pięciu kondygnacji, które mogą pomieścić 424 samochody.
Rzecznik lotniska Justyna Zajączkowska poinformowała we wtorek, że docelowo na parkingu zmieszczą się 1243 pojazdy osobowe. Koszt jego budowy wyniósł blisko 60 mln zł netto. Jest to jeden z największych tego typu obiektów w województwie małopolskim.

Dotychczasowy parking naziemny zostanie zamknięty dla samochodów osobowych, a parkować na nim będą mogły busy i autokary.

W ocenie prezesa MPL Jana Pamuły, nowy parking zaspokoi zapotrzebowanie na miejsca parkingowe w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska i przyniesie dodatkowe przychody spółce zarządzającej portem.

Wielopoziomowy parking jest jednym z elementów planowanej kompleksowej inwestycji, która zakłada rozbudowę terminala międzynarodowego oraz budowę hotelu.

Projekt zakłada połączenie parkingu z budynkiem terminala za pomocą kładki umieszczonej na wysokości drugiej kondygnacji. Konstrukcja parkingu została przygotowana do nadbudowy w przyszłości kolejnych trzech kondygnacji. Budowa w całości została pokryta ze środków finansowych spółki zarządzającej lotniskiem.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim co do wielkości (po warszawskim Okęciu) lotniskiem w Polsce. Na lotnisku regularne operacje wykonuje 18 przewoźników, port współpracuje także z kilkunastoma liniami czarterowymi. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło ponad 2 mln 680 tys. pasażerów, czyli o 8 proc. mniej niż rok wcześniej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.