PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest pomysł na zagospodarowanie terenu PKS Kielce

  • AT    8 kwietnia 2013 - 19:29
Jest pomysł na zagospodarowanie terenu PKS Kielce

Przyszły właściciel PKS Kielce - Polska Komunikacja Samochodowa 2 - spotkał się dziś z przedstawicielami władz samorządowych i wojewódzkich. Tematem rozmowy była koncepcja zagospodarowania terenu dworca PKS oraz strategia funkcjonowania kieleckiego przewoźnika.
- Mam nadzieję, że nasz pomysł na zagospodarowanie terenów PKS spotka się z zainteresowaniem i życzliwym przyjęciem mieszkańców Kielc - opowiada o przedsięwzięciu Ewa Zurman, pełnomocnik zarządu Polskiej Komunikacji Samochodowej 2.

- Zaprezentowana dziś koncepcja wpisuje się w nowoczesny wizerunek miasta, zachowując jednocześnie ważny symbol kieleckiego dworca - charakterystyczną kopułę. Obiekt, którego koncepcję zaprezentowaliśmy tworzy nową, wartościową tkankę miejską i co bardzo istotne, poprzez ograniczenie wysokości nowego budynku, nie przesłania wież Kościoła pod wezwaniem św. Krzyża - kontynuuje Ewa Zurman.

Polska Komunikacja Samochodowa 2 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie wygrała przetarg na sprzedaż przedsiębiorstwa wchodzącego w skład Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kielcach w likwidacji w dniu 27 marca 2013 r.

Finalizacja transakcji zakupu przedsiębiorstwa PKS Kielce planowana jest na dzień 30 kwietnia br.

Polska Komunikacja Samochodowa 2 wchodzi w skład grupy kapitałowej, prowadzącej działalność przewozową i realizującej związane z nią projekty Zintegrowanych Centrów Komunikacyjnych. Do grupy należą już PKS w Siedlcach oraz PKS w Olsztynie. Strategią inwestora jest tworzenie na bazie zrestrukturyzowanych przewoźników siatki nowoczesnych połączeń autobusowych.

- Potwierdzam, że naszym celem jest kontynuacja działalności przedsiębiorstwa PKS Kielce. Chcemy uchronić pracowników przed utratą pracy. Procesy restrukturyzacyjne z sukcesem przeprowadziliśmy zarówno w Siedlcach, jak i w Olsztynie - podsumowuje Józef Niczyporuk, prezes Polskiej Komunikacji Samochodowej 2.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.