PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest pozwolenie dla stadionu w Poznaniu

  • PAP    17 września 2010 - 13:58

Nadzór budowlany wydał zezwolenie na użytkowanie Stadionu Miejskiego w Poznaniu, pierwszej ukończonej w Polsce areny piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku - poinformował w piątek szef spółki Euro Poznań 2012 Michał Prymas.
Swoje zgody na organizację imprez na stadionie wydała też policja i straż pożarna.

"Jednak musimy jeszcze oświetlić drogę ewakuacyjną, oraz ułożyć chodniki wokół stadionu. Prace te zostaną zakończone w niedzielę i zaprezentowane policji i straży pożarnej" - powiedział Prymas.

To nie koniec inwestycji związanych ze Stadionem Miejskim w Poznaniu. W ciągu najbliższego roku wokół niego zbudowane zostaną boiska treningowe, zagospodarowane będą tereny zielone.

W poniedziałek 20 września Stadion Miejski zostanie uroczyście otwarty. Wydarzeniem otwarcia będzie koncert Stinga, który zagra utwory ze swojej najnowszej płyty "Symphonicities", który obejrzy ponad 30 tys. osób. Jego występ poprzedzą zespół Indiom Bravo i Anna Maria Jopek.

Pierwszym wydarzeniem sportowym na stadionie będzie mecz fazy grupowej Ligi Europejskiej Lecha Poznań z Red Bull Salzburg.

Poznański stadion, będzie pierwszą z aren Euro 2012 oddaną do użytku w Polsce. Obiekt ma klasę Lite, czyli spełnia wszelkie wymogi organizacji meczów piłkarskich najwyższej rangi. Na czterech, przykrytych membranowym dachem trybunach jest ponad 43 tysiące miejsc siedzących, ale zgodnie z wymogami UEFA na Euro 2012 ich liczba zostanie ograniczona do 41 tysięcy.

Obiekt dysponuje odpowiednią liczbą miejsc dla niepełnosprawnych, a projektanci uwzględnili kryteria ekologiczne m.in. poprzez zainstalowanie podziemnych zbiorników na wodę deszczową, która używana będzie m.in. do zraszania murawy.

Stadion Miejski chlubi się także największymi w Polsce telebimami (dwa gigantyczne ekrany mają po 116 metrów kwadratowych powierzchni), systemem nagłośnienia wysokiej jakości z koncertowymi głośnikami i bezprzewodowym dostępem do internetu. Dysponować też będzie czterema generatorami prądu umożliwiającymi całkowite zabezpieczenie imprezy w przypadku awarii miejskiego zasilania.

Poznański stadion jako jedna z siedmiu budowli sportowych w kraju otrzymał tytuł Sportowego Obiektu roku 2010.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.