PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest pozwolenie na 2 odcinki A2 w Łódzkiem

  • PAP    21 września 2010 - 20:30

Wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska podpisała we wtorek pozwolenie na budowę dwóch odcinków autostrady A2 w Łódzkiem. Pozwolenie ma rygor natychmiastowej wykonalności. Pierwsze prace budowlane mają rozpocząć się na przełomie września i października tego roku.
Autostrada A2 od Strykowa (woj. łódzkie) do Konotopy (woj. mazowieckie) ma być gotowa w maju 2012 roku i kosztować ok. 3 mld 200 mln zł. Liczący 91 km odcinek trasy został podzielony na pięć fragmentów: 29,2 km (Stryków - ok. Bolimowa), 16,9 km (Bolimów - granica woj. łódzkiego), 20 km (od granicy woj. łódzkiego do granic pow. grodziskiego), 17,6 km (przebiega przez gminy Jaktorów i Grodzisk Mazowiecki) i 7,1 km (Pruszków - węzeł Konotopa). W Łódzkiem budowane będą dwa pierwsze odcinki.

W lipcu tego roku wbito "pierwsze łopaty" na 7-kilometrowym odcinku A2 w Pruszkowie, a miesiąc później rozpoczęto budowę odcinka długości ok. 18 km, który przebiegać będzie przez powiat grodziski oraz pruszkowski.

Autostrada A2 jest częścią drogi międzynarodowej E30 z Cork w Irlandii do Omska w Rosji. W Polsce ma przebiegać od przejścia granicznego w Świecku przez Poznań, Łódź, Warszawę i Siedlce do przejścia granicznego z Białorusią w Kukurykach. Istniejący i już eksploatowany 252-kilometrowy odcinek autostrady przebiega od Nowego Tomyśla (województwo wielkopolskie) do Strykowa (województwo łódzkie).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.