PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest pozwolenie na budowę autostrady A1 na odcinku Stryków - Tuszyn

  • PAP    16 listopada 2012 - 20:46
Jest pozwolenie na budowę autostrady A1 na odcinku Stryków - Tuszyn

Wydana została pierwsza decyzja wojewody łódzkiego o pozwoleniu na budowę autostrady A1 na odcinku Stryków - Tuszyn. Decyzja dotyczy odcinka III o długości 15,9 km - poinformowano w piątek w komunikacie biura wojewody łódzkiego.
W ten sposób zakończyło się pierwsze z siedmiu postępowań administracyjnych, wszczętych na wnioski Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W najbliższych tygodniach można się spodziewać kolejnych decyzji dotyczących tego przedsięwzięcia - zaznaczono w komunikacie biura wojewody łódzkiego.

Odcinek autostrady A-1 od Strykowa do Tuszyna, czyli tzw. wschodnia obwodnica Łodzi ma mieć długość około 40 kilometrów i biegnie przez powiaty zgierski i łódzki wschodni.

Umowę z wykonawcą - konsorcjum, którego liderem jest Polimex - Mostostal SA - na zaprojektowanie i zbudowanie trasy podpisano w grudniu 2010 roku. Prace miały ruszyć na początku tego roku, a ich zakończenie planowano początkowo na drugą połowę 2013 r. Budowa jednak opóźniła się o niemal 10 miesięcy w związku z koniecznością wprowadzenia zmian do założeń projektowych.

Obecnie GDDKiA informuje, że wykonawca złożył dokumenty na pozwolenie na budowę i zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, a wydanie dokumentów spodziewane jest pod koniec roku. Umowny termin zakończenia prac budowlanych to połowa 2014 roku.

Na tym odcinku autostrady A1 pojawią się cztery węzły autostradowe i w sumie ok. 90 obiektów inżynierskich - mostów, wiaduktów, przepustów i przejść dla zwierząt. Budowa odcinka Stryków-Tuszyn kosztować ma 1,158 mld zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • jotes, 2012-11-19 14:07:48

    Jak to się dzieje,że żadna inwestycja w Polsce nie może się zacząc w wyznaczonym terminie.Nie wspomnę o zakończeniu,bo tutaj jeszcze nigdy nie zakończono na czas.Sądzę,że winę za taki stan ponoszą urzędnicy,którzy nie potrafią na czas i prawidłowo przygotowac dokumentacji./...my z synowcem na czele ...i jakoś to będzie"./  rozwiń