PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest pozwolenie na budowę małych skoczni w Wiśle

  • PAP    19 września 2012 - 16:43
Jest pozwolenie na budowę małych skoczni w Wiśle

Starostwo cieszyńskie wydało pozwolenie na budowę kompleksu małych skoczni narciarskich w centrum Wisły (Śląskie). Według samorządowców z beskidzkiego kurortu zawodnicy powinni skorzystać z nich już jesienią 2013 roku.
Prezes Polskiego Związku Narciarskiego (PZN) Apoloniusz Tajner nie krył zadowolenia z wydania pozwolenia. Jak zaznaczył realizacja inwestycji powinna się rozpocząć wiosną przyszłego roku. Koszt budowy oszacował na 3,6 mln zł.

O pozwolenie na budowę wystąpił wiosną wiślański klub "Wisła-Ustronianka". Samorządowcy oczekują obecnie na uprawomocnienie decyzji, by móc następnie dokonać cesji zezwolenia na miasto Wisła.

Zdaniem burmistrza Jana Poloczka tylko wówczas można się będzie ubiegać o dofinansowanie inwestycji z budżetu państwa, w tym z funduszy ministerstwa sportu. Pomoc deklarowała już szefowa resortu Joanna Mucha podczas lipcowej wizyty, a także śląski Urząd Marszałkowski.

W ramach inwestycji wyburzone zostaną istniejące obecnie trzy małe, ale zdewastowane skocznie. W ich miejscu wzniesione zostaną nowe: K-17, K-23 i K-40. Na nich szkolić się będą najmłodsi, początkujący narciarze.

Kompleks skoczni w centrum Wisły został wybudowany w 1962 roku, a zmodernizowany w 1997. Karierę sportową rozpoczął na nich Adam Małysz. Najdalej skoczył tu Paweł Słowiok, który w lutym 2004 roku uzyskał odległość 46,5 m. W ostatnich latach obiekt był nieczynny.

Skocznie należą do Wisły-Ustronianki i znajdują się na terenie dzierżawionym przez klub od miejscowego zboru ewangelickiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.