PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest pozwolenie na rozbudowę krakowskiej obowdnicy

  • PAP    29 kwietnia 2011 - 17:05

Wojewoda małopolski Stanisław Kracik wydał w piątek decyzję o zezwoleniu na budowę drugiego odcinka drogi ekspresowej S7 w Krakowie, stanowiącej równocześnie wschodnią obwodnicę miasta.
Decyzja obejmuje budowę drugiego, 4,4-kilometrowego odcinka S7, tzw. Trasy Nowohuckiej (od węzła Rybitwy do węzła Igołomska) wraz z budową tych węzłów oraz dróg dojazdowych. Decyzja, ze względu na ważny interes społeczny, ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Zezwolenie na budowę S7 miało być wydane na przełomie stycznia i lutego 2011 r., ale ponieważ konieczne było uzupełnienie dokumentacji, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpiła o zawieszenie postępowania.

Uzupełnienia wymagał także raport z oceny oddziaływania na środowisko, który musiał być zweryfikowany przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

W zeszłym tygodniu minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapowiedział, że decyzja czy zostaną przekazane pieniądze na rozpoczęcie budowy drugiego odcinka wschodniej obwodnicy Krakowa, powinna zapaść na przełomie maja i czerwca.

Ewentualne środki na budowę tej trasy mają pochodzić z oszczędności osiągniętych podczas przetargów na inne autostrady i drogi ekspresowe.

Zgodnie z rządowym Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, jedyną inwestycją realizowaną w tym roku z budżetu państwa w Małopolsce będzie autostrada A4.

W 2010 r. zakończyła się budowa pierwszego, 2,7-km odcinka drogi ekspresowej S7 na terenie Krakowa, stanowiącego zarazem fragment wschodniej obwodnicy miasta. Koszt budowy wyniósł 200 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: