PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest pozwolenie na rozbudowę krakowskiej obowdnicy

  • PAP    29 kwietnia 2011 - 17:05

Wojewoda małopolski Stanisław Kracik wydał w piątek decyzję o zezwoleniu na budowę drugiego odcinka drogi ekspresowej S7 w Krakowie, stanowiącej równocześnie wschodnią obwodnicę miasta.
Decyzja obejmuje budowę drugiego, 4,4-kilometrowego odcinka S7, tzw. Trasy Nowohuckiej (od węzła Rybitwy do węzła Igołomska) wraz z budową tych węzłów oraz dróg dojazdowych. Decyzja, ze względu na ważny interes społeczny, ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Zezwolenie na budowę S7 miało być wydane na przełomie stycznia i lutego 2011 r., ale ponieważ konieczne było uzupełnienie dokumentacji, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpiła o zawieszenie postępowania.

Uzupełnienia wymagał także raport z oceny oddziaływania na środowisko, który musiał być zweryfikowany przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

W zeszłym tygodniu minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapowiedział, że decyzja czy zostaną przekazane pieniądze na rozpoczęcie budowy drugiego odcinka wschodniej obwodnicy Krakowa, powinna zapaść na przełomie maja i czerwca.

Ewentualne środki na budowę tej trasy mają pochodzić z oszczędności osiągniętych podczas przetargów na inne autostrady i drogi ekspresowe.

Zgodnie z rządowym Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, jedyną inwestycją realizowaną w tym roku z budżetu państwa w Małopolsce będzie autostrada A4.

W 2010 r. zakończyła się budowa pierwszego, 2,7-km odcinka drogi ekspresowej S7 na terenie Krakowa, stanowiącego zarazem fragment wschodniej obwodnicy miasta. Koszt budowy wyniósł 200 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.