Jest przetarg na Aleję Wielkiej Wyspy we Wrocławiu

Około 230 mln zł będzie kosztować budowa fragmentu obwodnicy śródmiejskiej we Wrocławiu. Przetarg na tzw. Aleję Wielkiej Wyspy ogłoszono w piątek. To jedna z najważniejszych inwestycji komunikacyjnych w stolicy Dolnego Śląska.
Jest przetarg na Aleję Wielkiej Wyspy we Wrocławiu
Miasto chce najpóźniej wiosną 2018 r. podpisać umowę ze zwycięzcą przetargu. (Fot. UM Wrocław)

Jak wynika z opublikowanych warunków przetargowych, oferty mogą być składane do 23 listopada 2017 r.

W ramach inwestycji postanie 3,5 kilometra jezdni - po jednym pasie w obu kierunkach oraz ciągi piesze i rowerowe. Wykonawca przebuduje kilka skrzyżowań, a jedno z nich powstanie od podstaw. Trasa połączy ul. Armii Krajowej z ul. Mickiewicza, co ma istotne znaczenie dla ruchu kołowego w mieście w kierunku północ-południe.

Aleja Wielkiej Wyspy to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych we Wrocławiu. Inwestycja będzie realizowana z budżetu miasta, a obecnie jej planowany koszt to 230 mln zł.

Dzięki nowej przeprawie nad rzeką Odrą, by dotrzeć w obu kierunkach, kierowcy nie będą musieli przejeżdżać przez centrum Wrocławia.

Projekt budowy trasy napotykał na protesty mieszkańców osiedli Sępolno i Biskupin, ponieważ w efekcie jego realizacji znacznie zwiększy się ruch kołowy m.in. na tych osiedlach oraz w pobliżu Stadionu Olimpijskiego. To tzw. zielona dzielnica, gdzie w niskiej, przedwojennej zabudowie mieszka kilkadziesiąt tysięcy wrocławian.

Przez ponad cztery lata realizację projektu na poziomie opiniowania i zaskarżania do sądów administracyjnych oraz Samorządowego Kolegium Odwoławczego blokowali m.in. mieszkańcy i ekolodzy. Ostateczne rozstrzygnięcie pozwoliło na realizację trasy w zaplanowanym miejscu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE