PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest przetarg na Aleję Wielkiej Wyspy we Wrocławiu

  • PAP/AH    29 września 2017 - 13:24
Jest przetarg na Aleję Wielkiej Wyspy we Wrocławiu
Miasto chce najpóźniej wiosną 2018 r. podpisać umowę ze zwycięzcą przetargu. (Fot. UM Wrocław)

Około 230 mln zł będzie kosztować budowa fragmentu obwodnicy śródmiejskiej we Wrocławiu. Przetarg na tzw. Aleję Wielkiej Wyspy ogłoszono w piątek. To jedna z najważniejszych inwestycji komunikacyjnych w stolicy Dolnego Śląska.
Jak wynika z opublikowanych warunków przetargowych, oferty mogą być składane do 23 listopada 2017 r.

W ramach inwestycji postanie 3,5 kilometra jezdni - po jednym pasie w obu kierunkach oraz ciągi piesze i rowerowe. Wykonawca przebuduje kilka skrzyżowań, a jedno z nich powstanie od podstaw. Trasa połączy ul. Armii Krajowej z ul. Mickiewicza, co ma istotne znaczenie dla ruchu kołowego w mieście w kierunku północ-południe.

Aleja Wielkiej Wyspy to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych we Wrocławiu. Inwestycja będzie realizowana z budżetu miasta, a obecnie jej planowany koszt to 230 mln zł.

Dzięki nowej przeprawie nad rzeką Odrą, by dotrzeć w obu kierunkach, kierowcy nie będą musieli przejeżdżać przez centrum Wrocławia.

Projekt budowy trasy napotykał na protesty mieszkańców osiedli Sępolno i Biskupin, ponieważ w efekcie jego realizacji znacznie zwiększy się ruch kołowy m.in. na tych osiedlach oraz w pobliżu Stadionu Olimpijskiego. To tzw. zielona dzielnica, gdzie w niskiej, przedwojennej zabudowie mieszka kilkadziesiąt tysięcy wrocławian.

Przez ponad cztery lata realizację projektu na poziomie opiniowania i zaskarżania do sądów administracyjnych oraz Samorządowego Kolegium Odwoławczego blokowali m.in. mieszkańcy i ekolodzy. Ostateczne rozstrzygnięcie pozwoliło na realizację trasy w zaplanowanym miejscu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.