PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest przetarg na most na Sole

  • GazetaZywiecka.pl    26 czerwca 2013 - 17:17
Jest przetarg na most na Sole

Wojewódzki Zarząd Dróg w Żywcu ogłosił przetarg na przebudowę starego mostu na Sole. Pierwsze prace ruszą jeszcze w tym roku.
Firmy zainteresowane udziałem w przetargu na złożenie ofert mają czas do 5 sierpnia. Zwycięzcy będą musieli od razu ostro zabierać się do pracy.

- Inwestycja, którą zaplanowano na dwa lata będzie miała bardzo szeroki zakres. Zostanie zbudowany nowy, atrakcyjny architektonicznie most, podtrzymywany przez wielkie łuki. Oprócz mostu zostanie zbudowany brakujący odcinek alei Jana Pawła II wzdłuż koryta Soły aż do ul. Witosa, gdzie powstanie nowe rondo - zapowiada Tomasz Terteka, rzecznik żywieckiego magistratu. 

Jak dodaje droga pobiegnie pod dojazdem do istniejącego mostu, dzięki czemu w centrum miasta będą znacznie mniejsze korki.

- Osoby zmierzające do Korbielowa pojadą wygodniej i szybciej. Cała inwestycja ma być wykonana do 15 listopada 2014 roku. Jeszcze w tym roku wybudowana zostanie kładka dla pieszych, rozebrany zostanie stary most, przerobiona zostanie podziemna infrastruktura towarzysząca przeprawie, wykonanyzostanie mur oporowy oraz regulacja koryta rzeki.Kierowcy muszą się liczyć z tym, że wraz z rozpoczęciem inwestycji rozpoczną się duże utrudnienia. Cały ruch z Zabłocia przekierowany bowiem zostanie na nowy most - informuje Terteka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.