Jest umowa na bielski stadion

Umowę na budowę stadionu w Bielsku-Białej podpisali w poniedziałek reprezentujący samorząd tamtejszy Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz miejscowe Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Obiekt będzie gotowy w 2014 r. - podał magistrat.
Jest umowa na bielski stadion

Służby prasowe Urzędu Miejskiego poinformowały w poniedziałek, że zgodnie z umową w ciągu tygodnia firma przejmie plac budowy i będzie mogła rozpocząć pracę.

Czytaj też: Jest pozwolenie na budowę stadionu

Nowy stadion powstanie w miejscu obecnego, który pochodzi z lat 50. XX wieku. Docelowo obiekt będzie mógł pomieścić 15 292 widzów. Trybuny będą zadaszone, co zapewni kibicom możliwość oglądania spotkań w doskonałych warunkach, bez względu na pogodę. Stadion będzie posiadał sztuczne oświetlenie o mocy 2000 luksów.

Bielskie PBP - startując w przetargu - oszacowało koszt budowy stadionu na 81,8 mln zł. Samorząd będzie finansował budowę z własnych funduszy.

Inwestycja realizowana będzie etapami. Tak, aby istniała możliwość rozgrywania meczów. W pierwszej kolejności roboty skoncentrują się na trybunie północnej. Wykonane zostanie zadaszenie, niezbędne elementy konstrukcyjne, stacja trafo i rozdzielnia elektryczna. Zagospodarowana zostanie także przestrzeń wokół stadionu. Po zakończeniu pierwszego etapu na trybunie północnej zasiądzie 2 tys. kibiców, z czego tysiąc pod dachem.

Następnie budowlańcy wzniosą trybunę wschodnią, a w trzecim etapie zajmą się południową, a także - jedyną obecnie zadaszoną - zachodnią. Całość zwieńczy budowa narożników. Zdemontowane zostanie też obecne oświetlenie. Pod trybunami północną i wschodnią powstaną pomieszczenia, w tym szatnie.

Nowym stadionem zarządzał będzie Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zagrają na nim ekstraklasowe Podbeskidzie i III-ligowa Stal. Dotychczas dokonano już wymiany płyty boiska na podgrzewaną.

Czytaj też: Czarne chmury nad lokalnymi OSiR-ami

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Etapowo, oby nie tak jak przebudowano stadion Wisły w Krakowie.

Krakuska, 2012-08-07 07:12:27 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE