PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest umowa na budowę autostrady A4

  • PAP    7 lipca 2010 - 17:09
Jest umowa na budowę autostrady A4

Ponad 1,7 mld zł kosztować będzie niespełna 35-kilometrowy fragment autostrady A4 na odcinku od Tarnowa (węzeł Krzyż) do węzła Dębica Pustynia. W środę podpisano umowę na jego wykonanie.
Umowa została podpisana między rzeszowskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad a firmą Siac.

Przy podpisaniu umowy był obecny minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Poinformował, że na podstawie umów ws. budowy dróg, które zostały podpisane od czasu powołania rządu Donalda Tuska, powstanie 1427 km dróg. W tej liczbie ponad 660 km to autostrady, pozostałe to m.in. obwodnice i drogi ekspresowe. Za dwa tygodnie ta liczba się zwiększy o kolejne kilometry, bo podpiszemy dwie umowy na budowę odcinków autostrady A1 - dodał minister.

Fragment autostrady, na który w środę została podpisana umowa, przebiega przez województwo małopolskie (13 km ) i podkarpackie. Zakres prac jakie wykonawca będzie musiał zrealizować zakłada budowę m.in. estakady, pięciu mostów i 10 wiaduktów. Autostrada ma być oddana do użytku w czerwcu 2012 r. Wykonawcą robót będzie konsorcjum firm, którego liderem jest irlandzka spółka Siac Construction. Jej partnerami są PBG, Aprivia i Hydrobudowa Polska.

Środowa umowa jest przedostatnią dotyczącą budowy podkarpackiego odcinka autostrady. Na wybór wykonawcy i podpisanie umowy czeka 41-kilometrowy odcinek Rzeszów - Jarosław.

Do tej pory rzeszowski oddział GDDKiA podpisał już umowy na realizację zadań ujętych w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2008 - 2012 na łączną kwotę 7,47 mld zł.

Budowa autostrady A4 jest współfinansowana z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Autostrada A4 przebiega przez południową Polskę, stanowi odcinek międzynarodowej drogi E40. Rozpoczyna się w Zgorzelcu i biegnie przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Rzeszów, do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Jej długość to ok. 670 km.

Czytaj też: Ruszy budowa nowego odcinka autostrady A4 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.