PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest umowa na drogę wylotową na Janki

  • PAP    2 kwietnia 2013 - 12:16
Jest umowa na drogę wylotową na Janki

GDDKiA podpisała ze Strabagiem umowę na budowę drogi ekspresowej S8 na odcinku Opacz – Paszków, czyli tzw. wylotówki na Janki – poinformowała we wtorek rzeczniczka Strabag Ewa Bałdyga.
Droga będzie kosztowała 565 mln zł i ma powstać w niecałe trzy lata. Na odcinku Janki - Raszyn drogi krajowe nr 8 i nr 7 tworzą wspólny wjazd do Warszawy. Średnie dobowe natężenie ruchu wynosi tam 61 tys. 240 pojazdów.

Biorąc pod uwagę gęstą zabudowę, powoduje to, że jest to jeden z najbardziej obciążonych odcinków drogowych w Polsce. Dzięki drodze ekspresowej S8, ruch w stołecznej Al. Krakowskiej i na obecnej trasie do Raszyna ma się zmniejszyć docelowo nawet o 50 tys. pojazdów na dobę.

Jak poinformowała rzeczniczka, kontrakt obejmuje m.in. budowę trzech pasów ruchu w obie strony na 5,3 km odcinku drogi ekspresowej Opacz - Janki Małe, dwóch pasów ruchu w obie strony z rezerwą pod budowę trzeciego pasa na 4 km odcinku Janki Małe - Paszków wraz z odcinkiem drogi od węzła Janki Małe do skrzyżowania z drogą wojewódzką 721 o długości prawie 3,3 km.

W ciągu budowanej drogi między węzłami Opacz - Paszków powstaną trzy kładki dla pieszych, cztery mosty, 12 wiaduktów, 10 przejść dla zwierząt. W ciągu budowanej drogi Opacz-Paszków, powstaną trzy węzły drogowe(Sokołowska, Janki Małe, Paszków), miejsca kontroli pojazdów dla Inspekcji Transportu Drogowego i miejsca obsługi podróżnych.

Pierwsza część robót będzie polegała na wykonaniu dróg technologicznych dla budowy, by uniknąć zniszczenia istniejących dróg lokalnych. Termin realizacji umowy to 32 miesiące od dnia podpisania umowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.