PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest umowa na inwestycję za 32 mln w Kielcach

  • PAP/AW    29 maja 2014 - 15:36
Jest umowa na inwestycję za 32 mln w Kielcach

Umowę na budowę trzech hal produkcyjnych Kieleckiego Parku Technologicznego (KPT) podpisano w czwartek w Kielcach. Wartość inwestycji o łącznej powierzchni ponad 10 tys. m kw. przekroczy 32 mln zł.
Jak poinformował dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz, hale będą miały przeznaczenie przemysłowe i technologiczne. W jednej z nich powstanie centrum kompetencji w zakresie obrabiarek maszyn sterowanych numerycznie CNC (z ang. Computerized Numerical Control - komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych).

Choć hale mają być gotowe na koniec maja 2015 roku, już teraz oferta KPT cieszy się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych najemców. Powstaną one przy ul. Olszewskiego, w północno-wschodniej części miasta, na terenach wchodzących w skład Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice".

"To oznacza, że firmy, które od nas te hale wynajmą, będą funkcjonowały w tej strefie i z tego tytułu będą korzystały z przywilejów podatkowych" - wyjaśnił Mazurkiewicz.

Do końca czerwca br. KPT planuje zakończyć tzw. proces zasiedlania, czyli podpisać wstępne umowy z potencjalnymi najemcami. Park zobowiąże się w nich do pierwszeństwa tych firm. Z drugiej strony najemcy zadeklarują nakłady inwestycyjne, jakie planują ponieść w mieście oraz liczbę miejsc pracy, które zostaną tu utworzone.

KPT liczy, że docelowo w nowych halach będzie działało od trzech do czterech firm.

"Dzisiaj mogę powiedzieć, że wszystkie firmy, które są zainteresowane naszą lokalizacją, reprezentują branżę technologiczną i jest to kapitał obcy" - powiedział Mazurkiewicz.

 Pieniądze na inwestycje KPT pozyskał z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Budowa hal jest częścią dużego projektu wartego w sumie 91 milionów złotych. Dzięki jego realizacji powstanie także Zespół Inkubatorów i Energetyczne Centrum Nauki. 

" Realizacja tego zadnia sprawi, że zdecydowanie zmieni się charakter i wygląd północno zachodniej części Kielc. Z zaniedbanego terenu poprzemysłowego powstanie nowoczesna dzielnica biznesowa" – dodaje Szymon Mazurkiewicz.

Obecnie działalność w Kieleckim Parku Technologicznym prowadzi ponad 90 firm.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.