PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest umowa na kolejną schetynówkę w Łomży

  • GK/lomza.pl    18 sierpnia 2011 - 13:07
Jest umowa na kolejną schetynówkę w Łomży

Wojewoda podlaski Maciej Żywno i prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski podpisali umowę na dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, modernizacji ulicy Poznańskiej w Łomży.
– Cieszę się, że ulica Poznańska etapami jest modernizowana – mówił prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski (zabierz głos/oceń prezydenta).

Jednocześnie poinformował, że wystąpił do marszałka woj. podlaskiego, aby ze środków przeznaczonych na lotnisko zarząd województwa zarezerwował na przyszły rok dodatkowe środki na remont szosy do Mężenina.

– Zamierzam również wystąpić do Ministerstwa Infrastruktury z wnioskiem o przyznanie środków z 10-procentowej rezerwy. Pozwoliłyby one na remont mostu, który jest węższy od modernizowanego obecnie odcinka ul. Poznańskiej – mówi prezydent Łomży.

Wskazuje na korzyści wynikające z drogowych planów.

– Łomża uzyskałaby znakomite połączenie od ulicy Wojska Polskiego (biegnącej na Ostrołękę) uwzględniając odcinek szosy do Mężenina do połączenia z drogą na Zambrów, które przeniosłoby ruch z centrum miasta na jego obrzeża; jeżeli ktoś chciałby jechać bezpośrednio z Zambrowa do Ostrołęki, nie musiałby stać w korkach – przekonywał prezydent Mieczysław Czerniawski.

Wojewoda Maciej Żywno zapewnia, że na modernizację ulicy Poznańskiej znajdą się kolejne środki.

– Udało się nam docisnąć jeszcze część oszczędności, przekonaliśmy Warszawę i będziemy aneksować o dodatkowe jeszcze ponad 400 tys. zł do tej inwestycji, a zatem przekroczymy 1 mln zł wkładu do inwestycji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – mówi wojewoda.

Ma nadzieję, że miasto Łomża będzie mogło skorzystać ze środków w ramach NPPDL także w kolejnych edycjach programu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.