PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest umowa na modernizację ósemki

  • PAP    29 października 2010 - 13:52

Blisko 466 mln zł ma kosztować przebudowa drogi krajowej nr 8 do standardu drogi ekspresowej S-8 na odcinku od Rawy Mazowieckiej (Łódzkie) do granicy z województwem mazowieckim. Prace mają się zakończyć w maju 2012 r.
Przetarg na przebudowę liczącego prawie 23 km odcinka drogi wygrało konsorcjum Bilfinger - Berger Drogownictwo SA i Erbu SA. W piątek w łódzkiej siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano umowę z wykonawcą.

- Tymi podpisami zakończyliśmy tegoroczny program inwestycyjny, jeśli chodzi o przygotowanie dróg na Euro 2012 - powiedział na konferencji prasowej dyrektor łódzkiego oddziału GDDKiA Zbigniew Paliński.

Przypomniał, że na terenie województwa łódzkiego do Euro 2012 będą ukończone prace m.in. na: autostradach A-1 (81 km od Strykowa do Kowala) i A-2 (46 km od Strykowa do granicy z woj. mazowieckim), drodze ekspresowej S-8 (82 km od Piotrkowa Trybunalskiego do granicy z woj. mazowieckim) oraz na skomunikowanych z S-8 obwodnicach Pabianic i Opoczna.

Modernizowana DK nr 8 na odcinku od Rawy Mazowieckiej do granicy z województwem mazowieckim będzie miała dwie jezdnie dwupasmowe (każdy pas po 3,5 m) oraz po jednym pasie awaryjnym w obu kierunkach.

Oprócz drogi powstaną również cztery węzły - Julianów, Babsk, Kowiesy, Huta Zawadzka - łączące na tym odcinku trasę S-8 z drogami niższych kategorii. W projekcie jest również budowa m.in. jednej kładki dla pieszych, jednego przejścia podziemnego, 17 przepustów (w tym 7 przystosowanych do migracji małych i średnich zwierząt) oraz kilku mostów i wiaduktów i jednego punktu obsługi podróżnych jadących w kierunku Katowic.

Po obu stronach drogi ustawione będą ekrany dźwiękochłonne (14,5 km) o wysokości od 4 do 7 m. Zakończenie prac zaplanowano na maj 2012 r. Droga ekspresowa S-8 ma połączyć Wrocław, Łódź, Warszawę i Białystok. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.