PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest umowa na most na Wiśle za 304 mln zł

  • PAP    24 października 2012 - 19:47
Jest umowa na most na Wiśle za 304 mln zł

Władze województw świętokrzyskiego i podkarpackiego podpisały w środę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowę, która potwierdza dofinansowanie budowy mostu na Wiśle. Dofinansowanie wynosi ok. 304 mln zł.
Podczas uroczystego podpisania dokumentu w Kielcach marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, podkreślił, że budowa mostu na Wiśle pomoże w rozwoju Połańca i pobliskich terenów inwestycyjnych.

"To inwestycja, o której marzyliśmy, planowaliśmy i wskazywaliśmy jako jeden z kluczowych projektów dla województwa" - powiedział marszałek Jarubas.

Jak powiedział podczas uroczystości wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Dariusz Szewczyk, projekt łączy trzy województwa: podkarpackie, świętokrzyskie oraz śląskie.

"Dzięki inwestycji na terenie świętokrzyskiego powstanie nowe połączenie drogowe alternatywne dla przeciążonych dróg krajowych numer 9 i 73" - potwierdził członek zarządu województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak.

Dodał, że w ramach tego projektu władze regionu planują rozbudowę drogi wojewódzkiej Chmielnik - Staszów - Osiek, co ułatwi korzystanie z nowego mostu na Wiśle kierowcom jadącym z Małopolski krajową 79 i ze Śląska krajową 78.

Wartość projektu pt. "Likwidacja barier rozwojowych - most na Wiśle z przebudową drogi wojewódzkiej nr 764 oraz połączeniem z drogą wojewódzką nr 875" to ponad 390 mln zł. Za jego realizację odpowiadają dwa województwa: świętokrzyskie i podkarpackie, które otrzymają z programu Rozwój Polski Wschodniej odpowiednio 121,5 mln zł i 182,5 mln zł dofinanosowania.

Most wybuduje konsorcjum Mosty Łódź, Vistal Gdynia i Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Prace mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Planowane ich zakończenie to koniec października 2014 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.