Jest umowa na most na Wiśle za 304 mln zł

Władze województw świętokrzyskiego i podkarpackiego podpisały w środę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowę, która potwierdza dofinansowanie budowy mostu na Wiśle. Dofinansowanie wynosi ok. 304 mln zł.
Jest umowa na most na Wiśle za 304 mln zł
Podczas uroczystego podpisania dokumentu w Kielcach marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, podkreślił, że budowa mostu na Wiśle pomoże w rozwoju Połańca i pobliskich terenów inwestycyjnych.

"To inwestycja, o której marzyliśmy, planowaliśmy i wskazywaliśmy jako jeden z kluczowych projektów dla województwa" - powiedział marszałek Jarubas.

Jak powiedział podczas uroczystości wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Dariusz Szewczyk, projekt łączy trzy województwa: podkarpackie, świętokrzyskie oraz śląskie.

"Dzięki inwestycji na terenie świętokrzyskiego powstanie nowe połączenie drogowe alternatywne dla przeciążonych dróg krajowych numer 9 i 73" - potwierdził członek zarządu województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak.

Dodał, że w ramach tego projektu władze regionu planują rozbudowę drogi wojewódzkiej Chmielnik - Staszów - Osiek, co ułatwi korzystanie z nowego mostu na Wiśle kierowcom jadącym z Małopolski krajową 79 i ze Śląska krajową 78.

Wartość projektu pt. "Likwidacja barier rozwojowych - most na Wiśle z przebudową drogi wojewódzkiej nr 764 oraz połączeniem z drogą wojewódzką nr 875" to ponad 390 mln zł. Za jego realizację odpowiadają dwa województwa: świętokrzyskie i podkarpackie, które otrzymają z programu Rozwój Polski Wschodniej odpowiednio 121,5 mln zł i 182,5 mln zł dofinanosowania.

Most wybuduje konsorcjum Mosty Łódź, Vistal Gdynia i Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Prace mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Planowane ich zakończenie to koniec października 2014 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE