PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest umowa na północną obwodnicę Rzeszowa

  • PAP    22 kwietnia 2010 - 15:35
Jest umowa na północną obwodnicę Rzeszowa

Konsorcjum firm ze spółką Radko jako liderem, wybuduje - za ponad 441 mln zł - ponad ośmiokilometrowy odcinek tzw. północnej obwodnicy Rzeszowa.
W jej skład wchodzi odcinek autostrady A4 od węzła Rzeszów centralny do węzła Rzeszów zachód i fragment drogi ekspresowej S19 od węzła Rzeszów zachód do węzła Świlcza. W czwartek w rzeszowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisano umowę na wykonanie tej inwestycji.

Jak powiedział podczas uroczystości podpisania prezes zarządu firmy Radko Dariusz Huba, termin realizacji tej inwestycji to 18 miesięcy i na pewno zostanie dotrzymany.

- Prace będziemy prowadzić 24 godziny na dobę, jeśli będzie taka potrzeba. Wspierać nas będzie indyjska spółka Punj Lloyd, która jest 55. przedsiębiorstwem budowlanym na świecie, więc jestem spokojny o termin oddania inwestycji - dodał Huba.

Całkowity koszt inwestycji, która współfinansowana będzie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, to ponad 441 mln zł. Z czego ponad 4-kilometrowy odcinek autostrady A4 wyniesie ponad 234 mln zł, a 4,3-kilometrowy fragment drogi ekspresowej S19 - ponad 207 mln zł.

Oprócz samej drogi wykonawca będzie musiał wybudować m.in. kilka mostów i wiaduktów. Inwestycja ma być oddana w listopadzie 2011 r.; objęta jest 60-miesięczną gwarancją.

Autostrada A4 przebiegać będzie od dawnego przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Kraków, Katowice, Tarnów, Rzeszów, do przejścia z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość trasy wyniesie ok. 670 km.

Natomiast droga ekspresowa S19 przebiegać ma przez wschodnie województwa kraju - od przejścia granicznego z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej do granicy ze Słowacją w Barwinku. Łączna jej długość ma mieć ok. 570 km.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.