PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest umowa z wykonawcą koszalińskiego aquaparku

  • PAP    20 lipca 2012 - 17:00
Jest umowa z wykonawcą koszalińskiego aquaparku

W piątek w Koszalinie podpisano umowę z firmą, która wybuduje w mieście aquapark. Inwestycja ma kosztować 68,9 mln zł i powinna zakończyć się w ciągu dwu lat. Projekt ma unijne dofinansowanie.
Umowę podpisali Jakub Pyżanowski, prezes miejskiej spółki Zarząd Obiektów Sportowych (ZOS), która jest inwestorem, oraz Grzegorz Linkner, menedżer projektu wyłonionej w przetargu firmy Kornas Development.

Aquapark ma stanąć na należącej do miasta prawie 8-hektarowej działce, która znajduje się we wschodniej części Koszalina, między Górą Chełmską a drogą krajową nr 6 Szczecin - Gdańsk.

W aquaparku - o powierzchni 18 tys. m kw. - znajdzie się m.in. hala basenowa z dziką rwącą rzeką, sztucznymi falami i zjeżdżalniami, basen sportowy, kilka rekreacyjnych tarasów, jacuzzi, SPA i wypoczynkowa łąka do kąpieli słonecznych. Lustro wody ma mieć powierzchnię 1 634 m kw. Obok obiektu powstanie parking na ok. 350 pojazdów.

Prezydent miasta Piotr Jedliński powiedział w piątek, że rozpoczęcie budowy planowane jest na połowę sierpnia.

Inwestycja będzie finansowana długoterminowym kredytem w wysokości 60 mln zł zaciągniętym przez ZOS i poręczanym przez miasto oraz wynoszącą 8 mln zł unijną dotacją z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa zachodniopomorskiego.

Aquapark jest jednym z największych miejskich projektów budowlanych. W kosztorysie inwestorskim wartość obiektu oszacowano na 73,8 mln zł. W związku z tą kwotą były trudności z wyborem wykonawcy aquaparku.

Czytaj też:Komplikacje wokół aquaparku w Koszalinie

Najtańsza oferta firmy Kornas Development (68,9 mln zł) została w kwietniu br. odrzucona przez ZOS z powodu "zbyt niskiej kalkulacji cenowej w stosunku do przedmiotu robót". W pierwszym rozstrzygnięciu przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego nr 2 WROBIS SA z Wrocławia, które za budowę chciało 84,7 mln zł.

Kornas Development zaskarżył decyzję do Krajowej Izby Odwoławczej. Ta uznała skargę za słuszną i nakazała ZOS ponowne rozpatrzenie wszystkich 12 ofert z uwzględnieniem propozycji Kornas Development. W maju ZOS ogłosił, że w drugim rozstrzygnięciu przetarg wygrała właśnie ta firma.

Tę decyzję z kolei zaskarżyło do KIO Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego nr 2 WROBIS SA. W czerwcu skarga została odrzucona z powodu wniesienia jej po terminie.

Grzegorz Linkner pytany w piątek przez dziennikarzy o gwarancję utrzymania podczas budowy zaoferowanej ceny, powiedział, że Kornas Development jest w stanie zrealizować ambitny i nowatorski projekt w ramach ustalonej kwoty i liczy na dobrą w współpracę z inwestorem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • osa, 2012-07-23 13:23:42

    73,8 - 68,9 = 4,9. To teraz niech tylko ich Koszalin dobrze pilnuje, bo nie wierzę w wykonawcę filantropa, który chciałby dołożyć do inwestycji z własnej kieszeni pięć baniek.