PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest wykonawca drugiego etapu obwodnicy Mielca

  • PAP    22 stycznia 2013 - 17:58
Jest wykonawca drugiego etapu obwodnicy Mielca

Oferta hiszpańskiej spółki Aglomancha Empresa Constructora została wybrana w przetargu na budowę drugiego etapu obwodnicy Mielca (Podkarpackie) - poinformowała we wtorek rzeczniczka Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Ewa Sudoł-Sikora.
Dodała, że oferta firmy wynosi prawie 23,7 mln zł. "W przetargu złożono w sumie 12 ofert, wszystkie były znacznie niższe niż szacowany koszt tej inwestycji, zarezerwowano na nią prawie 46 mln zł" - zaznaczyła.

Drugi etap obwodnicy Mielca - to odcinek od ul. Wolności do ul. Dębickiej, o długości 3,4 km. Inwestycja powinna się zakończyć do grudnia 2014 r.

Obwodnicę Mielca podzielono na trzy odcinki. Na pierwszym i trzecim trwają prace budowlane. Całkowita długość trasy wyniesie 17 km. Koszt powstania obwodnicy to ok. 300 mln zł, z tego ponad 227 mln zł stanowi dofinansowanie z programu operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Z programu Rozwój Polski Wschodniej korzysta pięć województw: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Budżet programu to ok. 2,38 mld euro.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Koordynator " BYLY" OIUGZ, 2013-01-23 09:42:54

    I bedzie powtorka upadlosci , strajkow za dwa lata !!! jak w jesien 2012 !!! bo dalej prawo jest marne === BUBEL i dalej robota sprzedama za 50^ wartosci !!!! Ale Polak przeciez potrafi !!!