PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest wykonawca nowego targowiska w Gliwicach

  • 24gliwice.pl    1 października 2012 - 11:22
Jest wykonawca nowego targowiska w Gliwicach

Jest chętny na stworzenie gliwickiego targowiska zwanego Balcerkiem w nowym miejscu. Zgłosiła się jedna firma. Nowe targowisko powstanie przy ul. Toszeckiej 2.
Kupcy muszą opuścić teren dotychczasowego Balcerka do końca roku. Stoiska dla kupców wybuduje spółka Centrum Handlowe ABC z Obornik, która jako jedyna stanęła do przetargu ogłoszonego przez miasto. Umowa miasta ze spółką zostanie podpisana na okres 20 lat, i zobowiązuje dzierżawcę do przeznaczenia na boksy handlowe minimum 500 mkw powierzchni.

Kiedy kupcy z Balcerka będą mogli przenieść się na targowisko, które ma powstać przy ulicy Toszeckiej – nie wiadomo. Na opuszczenie dotychczasowego miejsca mają czas do końca grudnia. Wtedy to Balcerek zakończy działalność przy ul. Fredry w związku z budową Drogowej Trasy Średnicowej.

Inwestycja w nowe targowisko nie miała do tej pory szczęścia – najpierw budowę hali przy ul. Traugutta planowała firma Opal z Katowic, wycofała się jednak ze swoich zamierzeń. Potem, gdy miasto ogłosiło pierwszy przetarg na wydzierżawienie placu przy ul. Toszeckiej – nie było chętnych. W drugim przetargu zgłosiła się jedna firma – spółka C.H. ABC.

– Cała nieruchomość przy ul. Toszeckiej 2 zajmuje działkę o powierzchni 3525 mkw. Stoją na niej trzy budynki o łącznej powierzchni około 5600 mkw. Jeden z nich – wyróżniający się obiekt z czerwonej cegły pozostały po fabryce szkła – ze względu na swoją wartość historyczną nie może zostać wyburzony. Może zostać natomiast wykorzystany i zaaranżowany w ciekawy sposób – informuje magistrat.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.