PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest wykonawca obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego

  • pap    10 października 2014 - 11:33
Jest wykonawca obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego

Umowę na budowę drugiego etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego w ciągu drogi ekspresowej S11 podpisał w piątek poznański oddział GDDKiA. Wykonanie prawie 13 km trasy potrwa dwa lata.
Jak poinformowała Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, umowa opiewa na kwotę ponad 284 mln zł brutto. Taką ofertę złożyło konsorcjum: Mota-Engil Central Europe S.A. i Mota-Engel, Engenharia e Construcao S.A.

W ramach budowy powstanie 12,8 km drogi ekspresowej, węzeł drogowy i 15 obiektów inżynierskich. Wykonawca ma 24 miesiące od dnia rozpoczęcia prac na realizację zadania. Budowa jest kontynuacją I etapu obwodnicy, która została udostępniona kierowcom pod koniec 2009 r.

Czytaj też:  Potrzebne poprawki w projekcie finansowania przebudowy dróg lokalnych?

"Dzięki wybudowaniu II etapu obwodnicy przeniesie się na nią ruch tranzytowy z miasta. Spowoduje to skrócenie czasu przejazdu drogą krajową nr 11 oraz usprawni ruch przez Ostrów Wielkopolski w kierunku Poznania i Katowic oraz Kalisza i Wrocławia" - podała Cieślak.

Czytaj też:  Remonty dróg też muszą być dofinansowywane

W sumie na budowę II etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego w ciągu drogi ekspresowej S11 wpłynęły cztery oferty. Zamawiający na realizację tego zadania przeznaczył ponad 334 mln zł brutto. Najdroższa oferta wynosiła ponad 306 mln zł. Inwestycja zostanie wykonana z wykorzystaniem środków unijnych

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.