PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest wykonawca przebudowy dworca w Brzegu

  • wnp.pl    21 września 2010 - 11:57

Bor-Bud z Wrocławia złożyła najkorzystniejsza ofertę w postępowaniu przetargowym i za 4,27 mln zł do końca 2011 r. zmodernizuje dworzec kolejowy.
Prace rozpoczną się na przełomie września i października tego roku. Zakres prac zakłada modernizację dworca zarówno od wewnątrz i z zewnątrz. Zadaniem wykonawcy wewnątrz budynku będzie remont przestrzeni ogólnodostępnych, czyli hallu połączonego z hallem kasowym. Zostaną one pomalowane i zabezpieczone przed dewastacją powłoką anty graffiti. Oprócz tego wymieniona zostanie posadzka.

Modernizację przejdą kasy biletowe, pomieszczenia handlowe (pojawią się nowe witryny sklepowe), a także toalety i klatki schodowe. Ściany remontowanych pomieszczeń zostaną pomalowane. W budynku wymianie ulegną instalacje, a także stolarka okienna i drzwiowa. Ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych będzie podjazd ulokowany przy wejściu głównym do budynku.

Dawny blask odzyska elewacja dworca, która zostanie odrestaurowana i wyczyszczona. Odtworzone zostaną zniszczone i uszkodzone detale. Dodatkowo wykonawca zabezpieczy elewację powłoką anty graffiti. Z okien budynku znikną szpecące je kraty. Nad wejściem głównym do budynku pojawi się nowy przeszklony daszek.

Modernizacja nie ominie placu przydworcowego, na którym pojawi się 27 miejsc parkingowych, w tym cztery dla osób niepełnosprawnych. Na nowo zostanie ułożona kostka granitowa na placu przydworcowym.

Dworzec w Brzegu jest jednym z 77 dworców kolejowych, który w ciągu dwóch najbliższych zmieni diametralnie swoje oblicze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.