PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest zgoda na odcinek A4 na Podkarpaciu

  • PAP    13 sierpnia 2010 - 17:48
Jest zgoda na odcinek A4 na Podkarpaciu

Wojewoda podkarpacki wydał pozwolenie na budowę odcinka autostrady A4 Jarosław - Radymno. Decyzja dotyczy pierwszej części tego fragmentu drogi, od węzła Wierzbna do okolic Pawłosiowa - poinformowała rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus.
Dodała, że pozwolenie, które otrzymało rygor natychmiastowej wykonalności oznacza, że roboty przy budowie 8-kilometrowego fragmentu drogi ruszą już w przyszłym tygodniu.

- Cały 25-kilometrowy odcinek autostrady Jarosław-Radymno jest budowany przez konsorcjum firm: Budimex-Dromex i Ferrovial Agroman z Hiszpanii. Umowa opiewa na kwotę 970 mln zł - powiedziała Rarus.

Ten odcinek A4 jest realizowany systemem projektuj-buduj. Wykonawca najpierw opracował projekt budowlany na podstawie przekazanego przez GDDKiA: projektu wstępnego, decyzji lokalizacyjnej oraz decyzji środowiskowej. Teraz, dzięki uzyskanemu pozwoleniu, będzie mógł rozpocząć budowę pierwszego fragmentu autostrady.

Zakres prac na tym odcinku obejmuje m.in. budowę 2 wiaduktów i 7 przepustów dla małych zwierząt. Odcinek Jarosław-Radymno ma być oddany przed Euro 2012.

Długość podkarpackiego odcinka A4 to ponad 160 km.

Autostrada A4 przebiegać będzie od dawnego przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Kraków, Katowice, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość autostrady wyniesie ok. 670 km.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.