PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest zgoda na węzeł Salomea

  • PAP    6 sierpnia 2010 - 17:44
Jest zgoda na węzeł Salomea

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał zgodę na budowę węzła Salomea na odcinku drogi Salomea - Wolica, która połączy przyszłą obwodnicę stolicy z miastem - poinformował w piątek Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.
Zezwolenie dotyczy węzła na odcinku drogi S8 między Salomeą a Wolicą o długości 650 metrów. Koszt inwestycji to ok. 307 mln zł. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga zacznie się na terenie dzielnicy Włochy, za skrzyżowaniem Al. Jerozolimskich z ul. Łopuszańską. Trasa znajdzie się w ciągu Al. Jerozolimskich, gdzie powstanie dwupoziomowy węzeł Salomea, który będzie stanowił skrzyżowanie z projektowaną ulicą Nowolazurową.

Węzeł znajdzie się częściowo na terenach Ursusa. Droga będzie przebiegała nad linią kolejową WKD i dotrze do granicy Warszawy z gminą Michałowice, a tuż za nią do węzła z południową obwodnicą Warszawy - opisuje przebieg drogi urząd.

Droga ma być nową trasą wylotową ze stolicy na południe - ma odciążyć używaną obecnie trasę przez Raszyn i Janki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • omc ślązak, 2010-08-09 09:00:02

    A tak w międzyczasie można by zbudować wiadukt w Raszynie, przynajmniej dla osobówek, skoro rzadkie żaby uniemożliwiają poszerzenie; o od Gierka żaden mądrala nie poprawił tego skandalu pt. zwężenie 6 pasów w dwa, wot ,Stolyca'- nie dla prowincjuszy!