Jest zgoda wojewody na rozbudowę dróg

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał zezwolenie na rozbudowę ponad 2-kilometrowego odcinka drogi nr 631 Zegrze - Warszawa oraz zgodę na modernizację ulicy Kleszczowej w Warszawie - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka wojewody Ivetta Biały.
Jest zgoda wojewody na rozbudowę dróg

Obie decyzje mają rygor natychmiastowej wykonalności.

Jak poinformowała rzeczniczka, zgodna na rozbudowę drogi 631 dotyczy fragmentu od granicy Warszawy do węzła w Zielonce. "Zakres prac obejmie rozbudowę drogi z jednojezdniowej do dwujezdniowej oraz skrzyżowań z drogą wojewódzką nr 634 (rondo) i z drogami gminnymi" - wyjaśniła. Na całym odcinku powstanie także chodnik i ścieżka rowerowa, postawione zostaną ekrany akustyczne.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ma w najbliższym czasie ogłosić przetarg na realizację inwestycji. Przeznaczono na ten cel ok. 60 mln złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Prace powinny rozpocząć się zimą, a zakończyć najpóźniej w 2015 roku.

Rzeczniczka podała, że drugie podpisane przez wojewodę zezwolenie dotyczy rozbudowy ulicy Kleszczowej na odcinku od ulicy Czereśniowej do skrzyżowania z ulicą Chrobrego i Ryżową. Planowana jest również przebudowa m.in. wodociągów i oświetlenia. Dzięki rozbudowie usprawniony ma być wyjazd z Włoch i Ursusa. Inwestorem jest prezydent m.st. Warszawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE