PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest zgoda wojewody na rozbudowę dróg

  • PAP    29 kwietnia 2013 - 15:09
Jest zgoda wojewody na rozbudowę dróg

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał zezwolenie na rozbudowę ponad 2-kilometrowego odcinka drogi nr 631 Zegrze - Warszawa oraz zgodę na modernizację ulicy Kleszczowej w Warszawie - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka wojewody Ivetta Biały.
Obie decyzje mają rygor natychmiastowej wykonalności.

Jak poinformowała rzeczniczka, zgodna na rozbudowę drogi 631 dotyczy fragmentu od granicy Warszawy do węzła w Zielonce. "Zakres prac obejmie rozbudowę drogi z jednojezdniowej do dwujezdniowej oraz skrzyżowań z drogą wojewódzką nr 634 (rondo) i z drogami gminnymi" - wyjaśniła. Na całym odcinku powstanie także chodnik i ścieżka rowerowa, postawione zostaną ekrany akustyczne.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ma w najbliższym czasie ogłosić przetarg na realizację inwestycji. Przeznaczono na ten cel ok. 60 mln złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Prace powinny rozpocząć się zimą, a zakończyć najpóźniej w 2015 roku.

Rzeczniczka podała, że drugie podpisane przez wojewodę zezwolenie dotyczy rozbudowy ulicy Kleszczowej na odcinku od ulicy Czereśniowej do skrzyżowania z ulicą Chrobrego i Ryżową. Planowana jest również przebudowa m.in. wodociągów i oświetlenia. Dzięki rozbudowie usprawniony ma być wyjazd z Włoch i Ursusa. Inwestorem jest prezydent m.st. Warszawy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.