PARTNER PORTALU
  • BGK

Jeziorka reaktywacja. Konstancin szykuje atrakcję dla kajakarzy i turystów

  • konstancin24.eu    14 kwietnia 2017 - 17:58
Jeziorka reaktywacja. Konstancin szykuje atrakcję dla kajakarzy i turystów
Na odnodze rzeki przy ul. Warszawskiej powstanie pomost dla kajakarzy (fot.konstancin24.eu)

W tym roku nad Jeziorką w Konstancinie-Jeziornie powstaną pomosty rekreacyjno-widokowe, które będą służyć zarówno spacerującym, jak i kajakarzom.
• Pierwszy z nich zostanie wybudowany na odnodze rzeki przy ul. Warszawskiej, obok ronda Jana Pawła II. Kolejne zaplanowano w Parku Zdrojowym oraz przy ul. Mostowej, obok Konstancińskiego Domu Kultury.

• Natomiast przy ul. Pułaskiego nad Jeziorką ma powstać przystanek rowerowo-kajakowy.

Kiedyś Jeziorka była jedną z głównych atrakcji letniska. Na plażach wypoczywali mieszkańcy i kuracjusze, którzy kąpali się w rzece i pływali łódkami. Dzisiaj nad Jeziorką nie ma plaż, a rzeka raczej nie nadaje się do kąpieli, ale od kilku lat upodobali ją sobie kajakarze. Samorząd postanowił wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i nieco zadbać o nadrzeczną infrastrukturę, by Jeziorka znów stała się atrakcją Konstancina.

Na odnodze Jeziorki przy ul. Warszawskiej, obok ronda Jana Pawła II oraz Centrum Handlowego Stara Papiernia powstanie drewniany pomost. Konstrukcja będzie służyła zarówno kajakarzom, jak i spacerującym, którzy będą mogli z pomostu podziwiać krajobraz. Pomost miał być zbudowany już w ubiegłym roku, ale urzędnicy dopiero jesienią uzyskali pozwolenie na jego lokalizację. Dlatego też władze naszego miasta postanowiły odłożyć inwestycję na ten rok. Urzędnicy już rozstrzygnęli przetarg. Pomost będzie kosztował 180 tys. złotych. Wkrótce zacznie się budowa, która ma potrwać 4 miesiące - konstrukcja ma być gotowa w czerwcu. Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Pomost ma bowiem przede wszystkim służyć kajakarzom, którzy właśnie przy moście najczęściej wodują kajaki lub wyciągają je z rzeki.

Kolejny nieco mniejszy pomost dla kajakarzy ma powstać w Parku Zdrojowym. Natomiast na wysokości Hugonówki przy ul. Mostowej samorząd planuje budowę dużego pomostu rekreacyjno-widokowego. Na projekt i budowę w budżecie zarezerwowano aż 400 tys. złotych. Pomost ma być przede wszystkim miejscem wypoczynku, z którego będzie można podziwiać widoki.

Ponadto w tym roku w Skolimowie przy ul. Pułaskiego 4, nad brzegiem rzeki przy dawnym budynku kolejki ma powstać niewielka przystań rowerowo-kajakowa. Pomysł zgłosili mieszkańcy do budżetu obywatelskiego. Nadrzeczny przystanek ma kosztować 32 tys. złotych. Warto też wspomnieć, że niedawno nad Jeziorką przy ul. Mostowej, na skrzyżowaniu z ul. Szpitalną powstała nowa, drewniana wiata rowerowa. Zbudowało ją stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.