PARTNER PORTALU
  • BGK

Jupiter stawia na Kraków

  • Przegląd prasy/Parkiet    31 stycznia 2011 - 07:00
Jupiter stawia na Kraków

Fundusz na projekty deweloperskie wyda ponad miliard złotych. Chce też inwestować w spółki wymagające restrukturyzacji.
Jupiter NFI zamierza wybudować w Krakowie centrum logistyczne, salon samochodowy, stacje paliw, warsztat samochodowy oraz motel. Inwestycję będzie realizował na 14,8 ha gruntów należących do zależnej firmy KCI Park Technologiczny Rybitwy – informuje „Parkiet”.

Koszt projektu nie jest jeszcze znany. Do jego realizacji fundusz prawdopodobnie pozyska partnera branżowego. Będzie nim podmiot zainteresowany użytkowaniem powstałych obiektów.

Nie jest też wykluczone, że Jupiter NFI zdecyduje się zrealizować projekt samodzielnie, zwłaszcza że posiadane grunty zyskały w ostatnim czasie na atrakcyjności. Fundusz planuje też inwestycje mieszkaniowo-biurowe. Firma zależna KCI Krowodrza, która ma m.in. 6 ha gruntów w centrum Krakowa, chce na nich wybudować dwa biurowce o powierzchni 20 tys. mkw.

Inwestycja ruszy po pozytywnym zakończeniu negocjacji. Na pozostałym obszarze powstaną budynki mieszkaniowo-biurowe o powierzchni 80 tys. mkw. Koszt zaplanowanych przez tę grupę przedsięwzięć szacowany jest na około 1 mld zł – pisze „Parkiet”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.